Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Vliv venkovní teploty na činnost PC

[VYŘEŠENO] Vliv venkovní teploty na činnost PC

Dotaz vyřešen reakcí: 22.11.2016 12:27

21.11.2016 21:16
příspěvků:3

Asi 7 letý počítač, který bezproblémově fungoval,tak po přemístění do nevytápěné místnosti při nižších venkovních teplotách jak +15°C se vůbec nezapne. Jenom jakoby problikne zdroj asi vteřinu. Když je v teple tak mu nic není a běží normálně.

Nabízí se nějaká chyba ve zdroji nebo desce nebo v jejich vazbě. Ale jak to vyzkoušet, když doma sklad ND není.

Firemní odborníci už ho odepsali a neporadí. I když potvrdili, že by fungovat měl.

21.11.2016 21:25
ověřen
příspěvků:2 090

Tipuji to na zdroj a bez vyzkoušení jiného, na 100% zdravého se nikam dál nedostaneš.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.11.2016 12:27
příspěvků:3

Díky za informaci, vypadá to tak. Jenom je pak problém, komu to svěřit a jak si ověří, že to funguje.

Co mě ale nejvíc překvapilo, je fakt na netu jsem tento problém neobjevil.

22.11.2016 12:53
ověřen
příspěvků:2 090

Komu bys to chtěl svěřovat??

Prostě si u nějakého kamaráda půjč funkční zdroj, zapoj ho do tvého PC namísto tvého zdroje a zkus spustit.

V IT technice snad není nic jednoduššího.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.12.2016 21:06
příspěvků:3

Díky za radu. To bys ale musel vědět, kde bydlím. Nejbližší pomocné zařízení, to myslím firma je 15 km. Jinak v osadě je celkem 5 stálých to všechno přes 70 let. Tak si zkus půjčit.

Ještě jedna zkušenost s firmou Acer. Nevím, jestli se to může. Ale narazil jsem na jejich podporu. Nejdřív jsem zajásal nad jejich systémem, že si pro PC dokonce přijedou udělají zadarmo zjištění problému a pak navrhnou řešení. V konečné fázi to skončilo ale tak, že slečna na telefonu a na dálku asi odhadne, co to mu je a pak zjistí, že už na to nemají originál součástku, takže mám smůlu.

Podpora jak řemen.
Takže sháním někde zkušební zdroj.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace