Úvod > Fórum > Software > Počítačové hry > Úprava TAGů MP3

Úprava TAGů MP3

26.05.2015 12:44
příspěvků:18

Ahoj všem,

potýkám se s potíží, kterou bych rád nějak elegantně vyřešil, ale nevím, jak. Jak jsem zjistil, navigace v autě mi podporuje maximálně 255 složek na jakémkoli paměťovém médiu. Aktuálně mám ale hudbu na MP3 rozdělenu do celkem 441 složek, což v rádiu způsobuje, že třeba polovinu složek nevidím.

Každý jednotlivý soubor (skladba) má plně vyplněné tagy => umělec, album, rok, číslo skladby, žánr... Kvůli stupiditě rádia budu ale nucen polovinu složek zrušit = některá alba vzájemně pomíchat. Potíž je, že jak v tagu, tak v názvu souboru figuruje číslo skladby. To znamená, že pomíchám-li dohromady 2 alba, nebude je rádio zobrazovat jako jedno album A druhé album, ale seřadí je dle číslování = v případě 2 pomíchaných alb například zobrazí za sebou jdoucí 2 skladby č. 1, apod.

Byla by neskutečná pruda tisíce souborů přejmenovávat ručně - název + tag. Neexistuje nějaký nástroj, který by mi s tím pomohl? Například ve smyslu načtení složky, vybrání třeba 13 skladeb a příkazu "čísluj od 13 do 26 a změň i tag"?

Předem děkuji za každou pomoc.

26.05.2015 13:01
ověřen
příspěvků:1 873

Zkus třeba tenhle mp3tag viz

http://technet.idnes.cz/stahnete-si-zdarma-editor-a-automaticky-doplnovac-id3-tagu-v-mp3-pvg-/software.aspx?c=A090714_202409_software_dvr

Nemám s tím zkušenosti, ale z toho popisu..

během jednoho kroku může měnit jedno nebo více polí tagů současně, a to i v několika souborech..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
26.05.2015 13:08
příspěvků:18

Děkuji za radu, no bohužel právě tento nástroj mám a neumožňuje to :-(

Umožňuje editaci tagů a hromadně mohu třeba všech 13 skladeb označit třeba za skladbu č. 26, ale inteligentně skladby přečíslovat ve smyslu "tento sobor je č. 13 a čísluj po řadě až do konce" neumí.. Myslím, že asi ani nic takového existovat nebude, ale než vše zase předělávat, je lepší jezdit bez hudby

26.05.2015 13:14
ověřen
příspěvků:1 873

Hm, četl jsem na nějakém fóru, že je to asi to nejlepší ...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
26.05.2015 14:02
příspěvků:15

Tady http://lifehacker.com/5266613/six-best-mp3-tagging-tools je seznam šesti nejlepších editorů.

26.05.2015 14:40
příspěvků:18

Díky za reakce :-)

Zkusím tedy nainstalovat více tag editorů, zda se povede, ale vypadá to spíše na otročinu

26.05.2015 15:34
ověřen
příspěvků:4 972

Kvůli stupiditě rádia budu ale nucen polovinu složek zrušit = některá alba vzájemně pomíchat.

Nerad, ale s prominutím musím. Je to zcela správně a spíš jde o stupiditu uživatele Autorádio je rádio či přehrávač a nechtějme toho od něho tolik.

V autě opravdu nepotřebujeme vidět co je to za kapelu, za skladbu, kdo zrovna zpívá atd.

Možná někdo časem naprogramuje nestupidní rádio kde to všechno bude, ale zase budeme nadávat na stupidní cenu?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.05.2015 15:59
ověřen
příspěvků:1 873

No, jenže původní problém je s malou / omezenou kapacitou, jen 255 složek. Holt některé starší či levnější přístroje mají své meze, jako např. no DVD, ale jen CD ..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
26.05.2015 16:02
ověřen
příspěvků:4 972

Přiznávám se, že to nějak nechápu. 255 složek může mít v pohodě 255 GB a pokud to někomu přijde málo, pak jsem to vůbec nepochopil :-(

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.05.2015 16:02
příspěvků:18
bluespirit | 26.05.2015 15:34

Kvůli stupiditě rádia budu ale nucen polovinu složek zrušit = některá alba vzájemně pomíchat.

Nerad, ale s prominutím musím. Je to zcela správně a spíš jde o stupiditu uživatele Autorádio je rádio či přehrávač a nechtějme toho od něho tolik.

V autě opravdu nepotřebujeme vidět co je to za kapelu, za skladbu, kdo zrovna zpívá atd.

Možná někdo časem naprogramuje nestupidní rádio kde to všechno bude, ale zase budeme nadávat na stupidní cenu?

Nevím, jak ty, ale ano, já rád listuji v rádiu a vidím, co je to za interpreta a co za album - jinak řečeno, mám oblíbená alba, která si rád vyhledám a ne mix 4000 skladeb pomíchaný bez hlavy a paty. Souhlasím se svata, že jde o omezenou kapacitu. Jako malé OT jen pro info - levnému, či starému rádiu bych to odpustil, jenže toto se vším všudy stálo 45 tisíc a na trh přišlo v létě loňského roku

26.05.2015 16:07
ověřen
příspěvků:4 972

Na závěr ti odpovím slovy mé kamarádky, když se jede vozem:

"Obě ruce na volantě a obě oči na silnici!"

Tam fakt není čas na nějaké listování.

Co muziky se týká, mám ji habaděj, přece jen ji sbírám přes 45 let.

Není toho mnoho, na co bych si při poslechu nevzpomněl a musel někde listovat.

Konec hlášení :-)
Co je to za rádio a co je to vševšudy?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.05.2015 16:15
příspěvků:18

A právě abych nemusel jako pitomec listovat půl dne, před jízdou si vyhledám složku s oblíbeným albem a po celou dobu jízdy na to už nemusím sáhnout

Je to Kenwood DNX525DAB, ono "vševšudy" obsahuje CAN BUS redukci + "černou krabičku" pro zprovoznění funkce MF volantu a park senzorů + DAB anténu

26.05.2015 16:19
ověřen
příspěvků:1 873

Tak to není šunt za pár kaček, to je pro fajn šmekry :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
26.05.2015 16:20
ověřen
příspěvků:4 972

To že je něco drahé, nemusí nutně znamenat že je to dobré, ale budiž.

Na tohle byl včera nástroj http://www.pcforum.cz/forum/tema/tip-na-dnesni-den-ht-8728/strana-4/

AudioGrail 7.4.0

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.05.2015 16:24
příspěvků:18

No právě, o to jde a proto jsem z tohoto omezení celkem rozčarovaný :-)

Škoda, že už ten nástroj není "v akci" i dnes, i když jestli by to vůbec pomohlo..

26.05.2015 16:27
ověřen
příspěvků:4 972

Osobně bych z toho vyházel ty tagy a dal to do tolika složek, kolik to umí.

Samozřejmě manuálně.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.05.2015 16:29
příspěvků:18

No právěže to rádio ve své velké moudrosti maže názvy souborů a řídí se jen tagy. A když tam nejsou, soubory seřazené např. 1-10 v konkrétní složce ti v té složce sice nechá, ale pomíchá si to dle názvu od A do Z. Už jednou jsem strávil snad měsíc převodem hudby z FLAC do MP3 a vypisováním všech tagů. Nyní mě to čeká částečně znovu, už to dělám asi 3 hodiny, hledal jsem možnosti, ale když mi došlo, že jiná možnost není, chci to mít z krku co nejdříve..

14.05.2017 07:21
příspěvků:1
bluespirit | 26.05.2015 15:34

Kvůli stupiditě rádia budu ale nucen polovinu složek zrušit = některá alba vzájemně pomíchat.

Nerad, ale s prominutím musím. Je to zcela správně a spíš jde o stupiditu uživatele Autorádio je rádio či přehrávač a nechtějme toho od něho tolik.

V autě opravdu nepotřebujeme vidět co je to za kapelu, za skladbu, kdo zrovna zpívá atd.

Možná někdo časem naprogramuje nestupidní rádio kde to všechno bude, ale zase budeme nadávat na stupidní cenu?

Zcela správně to rozhodně není. Mám úplně stejný problém. Zatímco levné mp3 přehrávače v hodnotě do 1000 Kč dokáží zcela správně respektovat, že složka je složka a ze zrovna otevřené složky postupně přehrávají, tak rádio v Octavii III toto zcela ignoruje. Tam, kde nejsou vyplněné id3 tagy, vše sesype do jedné jediné složky "neznámý interpret". Pokud se Vám tam sejde třeba 6 CD, je to neuvěřitelný guláš, protože Vám hraje každou chvíli jiný interpret. A já v autě nechci poslouchat galimatiáš, chci si poslechnout celé CD. Navíc složky zcela debilně řadí podle názvu alba, a ne podle názvu interpreta...

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace