Úvod > Fórum > Software > Linux všeobecně > ubuntu pripojeni oddilu disku

ubuntu pripojeni oddilu disku

11.05.2013 08:43
příspěvků:91

Ahojda,

prosim o radu. Mam pevny disk na ntbk od HP, ktery si vyrobce sam rozdelil na cca 4oddily (SYSTEM, HP TOOLS, RECOVERY a posledni pro uzivatele - na nem je nainstalovany win 7 a jsou na nem data). Bohuzel se mi stalo, ze se odpojil ten posledni oddil a nema pismeno. Tudiz se mi neprihlasi ani nouzovy rezim win. Zkousim to tedy pres UBUNTU, ve kterem jsem vzdy jen zalohovala data..zde je ten posledni oddil (nazveme ho DATA) vidim , ale kdyz dam jeho vlastnosti, tak mi skoci dlouhou hlasku s chybou a ze je odpojen. Bohuzzel ani dle navodu z netu se mi nedari ten disk nijak pripojit ci pridat pismeno. Prosim o radu s postupem krok po kroku jak to udelat. Ntbk je jeste v zaruce, tak at ji nejak neporusim. Diiky moc

11.05.2013 09:49
příspěvků:5 728

jak odpojil posledni oddil? to nechapu

ohledne ubuntu - napis jaky navod jsi zkousela. muzes zkusit opravit poskozeny NTFS oddil, celkem prehledny navod zde http://www.makeuseof.com/tag/fix-corrupted-windows-ntfs-filesystem-ubuntu/ (neinstalovat lilo ani grub).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
11.05.2013 10:11
příspěvků:91

no pise mi not mounted

11.05.2013 13:55
příspěvků:5 728

co pise not mounted? konkretne jsem myslel v tom navode Fixing A Corrupted Windows NTFS Partition (musi se to delat z terminalu).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
01.07.2013 06:41
ověřen
příspěvků:44

Zadej v terminálu v Ubuntu toto:

<pre>sudo apt-get install gnome-disk-utility</pre>

a pak sem pošli snímek obrazovky Diskového nástroje při zobrazeném tvém problémovém disku:

<pre>palimpsest</pre>

Názor na Windows: Linux je mnohem lepší než Windows OS: Linux Ubuntu 14.04; Prostředí: Cinnamon nightly + motiv ElementaryOS MB: Intel D915GEV; CPU: Intel Pentium 4 3.0GHz; RAM: 2560MiB DRR2; GK: AMD Radeon HD 6450 512MB DRR3
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace