Úvod > Fórum > Hardware > Taktování > Taktováni AMD Phenom II X4 960T

Taktováni AMD Phenom II X4 960T

22.03.2013 15:35
příspěvků:9

Ahoj chtěl jsem si nataktovat procesor ale radši ne nechám poradit jestli můžu nebo ne .. aby se mi třeba nerozbila základovka nebo samotný procesor.. zatím jsem to měl na 3000 mhz bez zatížení 38 stupňů a zátěž 100% 55 stupňů a po přetaktování na 3400 mhz byly teploty bez zatížení 42 stupňů a se zátěží 100 % jsem měl max 55 až 60 stupňů ..

jenže jsem četl že když to přetaktuji (taktoval jsem v biosu) tak se vlastně zruší záruka a kdybych to přetaktoval na zpět jak to bylo tak by se nezrušila ? já nevím... ale stejně je ta záruka jenom už 3 měsíce (byla 2 roční ) tak díky za odpovědi ... .

Procesor: AMD Phenom II X4 960T
Základovka: 760GM-P33 MSI
Zdroj : 230 W

22.03.2013 18:25
příspěvků:5 728

Pokud na to prijdou, tak o zaruku prijdes. Osobne bych bez poradneho zdroje radej netaktoval (to CPU ma v defaultu 125W, pokud ho pretaktujes a zvednes napeti, tak spotreba muze dost vzrust a zdroj to nezvladne). Dalsi vec, opravdu potrebujes taktovat?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
22.03.2013 19:22
příspěvků:9

Napětí jsem nezvedal.. a ani moc ne.. ale chtěl jsem to zkusit .. jaký bude výkon přetaktovaného procesoru.. a ta záruka mi stejně ani tak nevadí protože si budu pořizovat novou grafiku a zdroj takže to stejně musím strhnout (na zadní straně jak se otevíra case tak tam je takovej malej sr*č )

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace