Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > SWITCHxFIREWALL

SWITCHxFIREWALL

14.02.2013 16:42
příspěvků:272

Zdravím, chci si doma udělat síť, jak jsem již tu kdysi psal. Než se do toho pustím ale, mám ještě otázku, jestli si mám koupit firewall nebo jenom switch. LAN portů potřebuji nejméně 10. Síť si chci udělat, kvůli ne moc dobré stabilitě wi-fi i s nejsilnější anténou, jelikož bydlím ve starším baráku, kde to zdmi moc dobře neprochází. Rack budu mít ve sklepě. Řeším problém jestli switch, nebo firewall kvůli tomu, že wifi nebude v racku, ale bude v obýváku, proto jakou router ji použít nemůžu, tak se chci zeptat, jestli je lepší řešení koupit levný router+switch, nebo firewall. Bohužel síťařině moc ještě nerozumím, tak bych byl rád za objasnění, či popis jak to má být zapojené stručně. Případně jestli by mi tu nějaký zasvěcenec síťařině nevysvětlil firewall-co umí a pod. U switche toho asi moc na vysvětlování není co vím, prostě jenom rozdvojuje internet. Předem děkuji za odpovědi.

14.02.2013 20:35
příspěvků:5 728

Co si predstavujes pod pojmem firewall? Asi nechapes pojem

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
14.02.2013 20:50
příspěvků:272

Co vím, tak firewall odděluje LAN od MAN a WAN, zajišťuje bezpečnost, nebo ne? Někde jsem i četl, že může fungovat jako router. To mě právě zmátlo, tak se ptám.

15.02.2013 06:07
příspěvků:5 728

Slovo man se moc nepouziva. Kazdopadne sam mudis vedet, ze vzdy za fw musis dat i switch nebot firewal myva mene portu. Jestki to ma byt domaci sit, tak bych koupil nejaky levnejsi router a neresil to...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.02.2013 15:58
příspěvků:272

Dobře, tak já tedy koupím levnější router a switch. Děkuji za radu.

16.02.2013 17:15
příspěvků:272

Ještě se chci zeptat, jaký je rozdíl mezi kabely STP a UTP, potom ještě rozdíl mezi kabelem "na lanko" a jestli nevíte náhodou někdo, kolik má 1U rozměr na výšku, na šířku to je 19".

16.02.2013 17:32
příspěvků:5 728

STP-je lepe zabezpecen proti ruseni
UTP-zaklad

rozdil lanko oproti dratu je ten, ze lanko je vic tenkych dratku spojenych do sebe (kvuli tomu lanko) a drat je "jednolity " nebo jak to rict.

V realu se lanko hodi pro kable, ktere se casteji budou prepojovat a prenaset (mene se lamou), zatimco drat je urcen pro pevne pouziti a to predevsim kvuli tomu, ze jej lze jednodusseji pouzit do patch panelu. Pokud nebude pouzit patch panel, tak je naprosto jedno, ktery kabel se pouzije.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace