Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Starý Acer - Obnovení po přeinstalaci

Starý Acer - Obnovení po přeinstalaci

30.04.2016 12:02
příspěvků:52

Zdravím,

Mám doma starý notebook - Acer Travelmate 240. Říkal jsem si, že ho přeinstaluji, abych ho trochu "zrychlil". Samotná přeinstalace Windows XP home proběhla bez problému. Acer k tomuto notebooku dodal dva "Recovery disky" (obrázek v příloze). Předpokládám, že jsou na nich drivery a aplikace od ACERu. Když vložím do mechaniky první z nich vidím složky "Images" "Tools" a soubor "RCD.dat".

Napadlo mě zkusit tento disk otevřít z BIOSu, změnil jsem pořadí BOOT tak aby byl cd-drive první, ale nic se nestalo, pouze se normálně spustil windows.

Prosím, kdyby někdo věděl jak obsah s disků nainstalovat, byl bych vděčný...

30.04.2016 12:10
ověřen
příspěvků:4 972

V Bisou se disk otevřít nedá, ale nastavuje se tam pořadí bootování!

Jsou 2 možnosti.

1/ Nabootuje se první disk s instalací a ten si někdy vyžádá i druhý disk, ten se vloží do mechaniky a pokračuje se v instalaci ovladačů ad.

2/ Nebo se druhý disk dává samostatně do mechaniky a spustí se instalace, buď automaticky, nebo třeba nějakým souborem .exe.

Co je za soubory na 2. disku?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.04.2016 14:17
příspěvků:52

V BIOSU jsem nastavil pořadí tak aby byl cd-drive prvnía a hard disk, na kterém je windows poslední, ale nic se nestalo...

Na druhém disku je to stejné, akorát místo RCD.dat je tady RCD2.dat

30.04.2016 14:19
ověřen
příspěvků:4 972

Jaké soubory jsou na 2. disku v Tools?

Jak se používá recovery disk je popsané v manuálu!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.04.2016 14:25
příspěvků:52

Jsou stejné jako na prvním...

30.04.2016 14:41
ověřen
příspěvků:4 972

Zapni ten Acer a někde tam najdi Recovery a spusť to, mělo by to chtít 1. disk. Víc mne nenapadá.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.04.2016 14:58
příspěvků:52

Myslis v BIOSU??

30.04.2016 15:15
ověřen
příspěvků:4 972

Přehlédl jsem tohle "Samotná přeinstalace Windows XP home proběhla bez problému." Takže nic nehledej.

Asi budeš muset ovladače stáhnout z webu Aceru.

Obnovení není nová instalace, tady někde vznikla chyba.

Chtělo by to manuál, jak je to tam popsáno.

http://www.pcech.cz/obnova-a-instalace-os.html

Ještě bych zkusil na tom 2. disku spustit Recovery.exe, ale moc tomu nedávám.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.04.2016 15:46
příspěvků:52

Děkuji moc za snahu, jeste zkusím stránky aceru.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace