Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Starší PC - problém s RAM?
|<<1>>|

[VYŘEŠENO] Starší PC - problém s RAM?

Dotaz vyřešen reakcí: 07.08.2013 13:29

06.08.2013 21:07
příspěvků:27

Dobrý večer všem,

nejsem žádný počítačový expert, proto se obracím sem. Má babička (ano, je uživatelkou pc :-D ) mě požádala, zda bych jí něco neudělal s počítačem, který se jí strašně zpomalil. Má originál WinXP home, a tak jsem počítač přeinstaloval - zatím žádný problém. Začal jsem instalovat programy, ovladače atd. a po chvíli se mi pc restartoval a po znovuzapnutí pc se objevila tabulka system configuration nebo něco takového. Tam byl uveden typ procesoru, nějaké další info o něm a pak prim. master a slave disk sec. master a slave disk, display type, serial port...a také DRAM at DIMM (slot): 1. Pod tou jedničkou blikalo podtržítko a nešlo nic dělat, jedině restart zase. Opět jsem pokračoval v instalacích a zase se to stalo. Pak už se mi restartoval třeba hned dvakrát za sebou aniž bych něco stihl udělat (už bez té tabulky).

Je to starý počítač, Intel Celeron, 2,13 Ghz, grafika integrovaná, RAM 1 GB DDR, ADATA 400 mhz, Win XP home ed.

Počítač byl opravdu pomalý, a do toho teď tohle po nové instalaci. Je možné, že je to tou ramkou? Vím totiž, že to není tak dlouho co tu RAM v tom PC má. Mám tu ještě jednu tu samou, ale ta vůbec nespolupracuje. Kde by tedy mohl být problém? Všiml jsem si že v té tabulce bylo u Primary master disk - None. To ničemu nevadí? pokud si myslíte, že je problém v ram, jakou zakoupit? Veme to 2GB nějakou? Předem díky moc za rady

06.08.2013 21:37
příspěvků:27

Doplním, že deska je MSI 865GVM2-LS

07.08.2013 06:08
příspěvků:5 728

Zkus se podivat do pc, jestli neni nejaky kabel uvolnen, vsechno dostrc. a mrkni, zda neni nejaky kondenzator vytekly http://www.hd.cz/rady/ukazka-vadnych-elektrolytu.php

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.08.2013 06:32
příspěvků:27

Vyteklého nic, kabely uvolněny nejsou. Fakt nevím, vím že je to starší počítač, ale tak pomalý jako byl před instalací prostě být nemohl. Někdo jí tam kupoval dvě ty 1GB RAM, značky ADATA, 400 mhz a šla tam jenom jedna, že spolu tam být nemohly. Nevím proč. Jak jsou to kvalitní ram? má je ani ne dva roky, spíš k jednomu roku. Nemám zkusit znovu reinstall win? pořádně jsem i vysál větrák atd. Jdu to zase zkusit zapnout, tak jsem zvědavý jak na tom bude

07.08.2013 06:41
příspěvků:27

Tak jsem zkusil instalovat chrome a stejně jako včera ke konci instalace restart. Měl jsem k tomu připojený exterák a po restartu opět tabulka

07.08.2013 06:43
příspěvků:27

předtím se objevovala tabulka bez posledního řádku a ten kurzor blikal pod jedničkou u toho DRAM. Ten poslední řádek souvisí s tím exterákem že ano?

07.08.2013 06:44
příspěvků:5 728

To může být klidně i vadná paměť, špatný zdroj, špatná deska,... Kdyby tam naskočilo BSOD, tak bychom věděli víc.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.08.2013 06:58
příspěvků:27

a zjistit nějak doma mohu, čím to je? díky za reakce

07.08.2013 07:12
příspěvků:27

PC se ale takhle nikdy nerestartoval, byl prostě hodně zbržděný a tohle nedělal, to až po reinstallu Win xp, to je mi právě divné

07.08.2013 07:23
příspěvků:5 728

zkus vymenit ramky, zdroj nemas nahodou? taky muzes zkusit vyresetovat cmos. pust a nainstaluj hwmonitor a postni tepltoty

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.08.2013 07:34
příspěvků:27

ramku jsem zkoušel jinou, nenačetla se ani plocha, zůstalo to u vítejte a dlouho nic. Zkoušel jsem dát ramku (tu co tam je) i na jiné místo, do win se to spustilo, ale než se načetly ikony atd to byla hrozná doba. Zdroj bohužel nemám, všechno to bylo na rychlo a nestihl jsem nic sehnat. Zkouším znovu reinstall, třeba to byly nějaký ovladače, před reinstallem to fakt nedělalo tohle. Zkusím pak ve spuštění a zotavení systému odškrtnout automaticky restartovat. To by mělo třeba alespoň něco ukázat ne? (BSOD. HW monitor nainstaluji a zkusím

07.08.2013 07:49
příspěvků:27

reinstall provedený, zatím to běží, jen jsem tam dal antivirák a připojil se na net. Teploty se pohybují kolem 40 stupňů, (36-45) zatím. jdu na ovladače graf. a zvuku

07.08.2013 08:24
příspěvků:27

tak první problém

07.08.2013 10:45
příspěvků:27

poté nějakou hodinku bez problému, pak tato obrazovka. Dalo by se už zjistit čím by to mohlo být?

07.08.2013 10:49
příspěvků:5 728

Zkus to projet memtest+

jinak, nedela ti to treba problemy po nainstalovani driveru na grafiku?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.08.2013 10:56
příspěvků:27

nechápu jak to, ale povedla se mi tam dát druhá 1GB ram, takže jsou tam teď 2. Na memtest se hned jdu podívat, trvá to nějak dlouho? no a kde by byl problém s tou grafikou? já instaloval ovladače přímo ze stránky msi

07.08.2013 10:59
příspěvků:27

memtest has detected that your computer cannot accurately store data in ram, you need to fix this

07.08.2013 11:20
příspěvků:5 728

to znaci spatnou pamet - zkus tam dat jen jednu a tu druhou tam nedavat.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.08.2013 11:25
příspěvků:27

vyndavám jí, dělá tam neplechu, zkusím do třetice reinstall, ale co pak s těma driverama na desku, graf, zvuk?

07.08.2013 11:46
příspěvků:5 728

nemusíš nic přeinstalovávat. Teda pokud se ti instalace podařila dokončit (předpokládám, že ano).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace