Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > SSHD nebo SSD + HDD

SSHD nebo SSD + HDD

04.01.2016 10:55
ověřen
příspěvků:2 090

Před nedávnem jsem tu vedl trochu polemiku o vhodnosti použití pevného disku SSHD ve srovnání SSD + HDD.

Takže dnes bych chtěl podpořit svůj tehdejší názor na SSHD. Pro ty, které to zajímá, je to velmi hezky objasněné zde:

http://notebookblog.cz/technika/navody/k-cemu-jsou-hybridni-disky-sshd-a-ssd-cache/

Takže souhlasím s názorem nejmenovaného účastníka nejmenovaného PC fóra: "Jinak SSHD je tahání peněz z lidí."

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
04.01.2016 11:05
ověřen
příspěvků:4 972

Souhlasím, mimochodem velmi srozumitelný článek!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.01.2016 11:16
příspěvků:513
satam | 04.01.2016 10:55

Před nedávnem jsem tu vedl trochu polemiku o vhodnosti použití pevného disku SSHD ve srovnání SSD + HDD.

Takže dnes bych chtěl podpořit svůj tehdejší názor na SSHD. Pro ty, které to zajímá, je to velmi hezky objasněné zde:

http://notebookblog.cz/technika/navody/k-cemu-jsou-hybridni-disky-sshd-a-ssd-cache/

Takže souhlasím s názorem nejmenovaného účastníka nejmenovaného PC fóra: "Jinak SSHD je tahání peněz z lidí."

Ahoj.

Bol som to ja, čo má ten SSHD disk. Poviem len toľko,že po dlhšom čase moj názor je ako predtým. Nie je to rýchlosť SSD disku ale ani nie obyčajného. Je to asi na takých 75percentách. A ak sa tá cache načíta správnymi dátami, tak na systéme nieje viditeľné, že by bežal na SSHD disku, pripadne na obyčajnom HDD. A nie každý si može dovoliť SSD v slušnej veľkosti a nie je to postrehnuteľné pre bežného človeka :-). Čiže lepšie je SSD ako HDD, ale SSHD je taká stredná cesta, aj keď nie pre každého účinná. Ja som momentálne spokojní. :-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
04.01.2016 11:47
ověřen
příspěvků:2 090

faustzwei: Mám pocit, žes můj příspěvek ani nedočetl, natož abys četl článek v odkazu. Vůbec nemluvím o srovnání SSD, HDD a SSHD, ale o použití SSHD oproti použití HDD + SSD.

Tvůj názor Ti neberu, máš na něj plné právo, ale ostatní mají též plné právo vědět, jak se ve skutečnosti věci mají.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
04.01.2016 12:22
příspěvků:513

Ahoj, ja nikomu nechcem meniť názor. Ako kombinácia SSD + HDD je naj. Mne stačil bohato aj SSHD :-)

Ja nejaké rozdiely ani nepostrehnem. Pri prehrávani fullHD videa s 20mb/s bitrateom, ešte som púštal video vo fullHD na youtube a ešte aj zapínal hru. A poriadne som nepostrehol nejaké brzdenie systému. Stačí pozrieť sem:

https://www.youtube.com/watch?v=hjhlP35sBYY

Každý nech si utvorí svoj názor :-). Pretože nestačí len napísať o sshd disku, ale mohol dať aj nejaké video s užívania. To je potom balamutenie ľudí. Keby napíšem napr. na nejaký BLOG, že HDD je najrýchlejšie na svete, tak polka neznalých ľudí by mi uverila... :-D. Takto nech potvrdí svoje tvrdenia aj faktami a nie len dohadmi a textom...

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace