Úvod > Fórum > Internet > Internetová komunikace > Spojení dvou PC přes wifi router

Spojení dvou PC přes wifi router

30.12.2012 08:35
příspěvků:5

Dobrý den, na úvod se omlouvám moderátorům fóra pokud zakládám nové téma. Jsem začátečník a proto Vás prosím o co nejpodrobnější popis daného problému. Máme doma tři PC a jeden wifi router tp-link. Dvě PC připojené kabelem a notebook jede přes wifi. V tp-linku mám nastavenou od poskytovatele internetu ip. adresu a vše ostatní. Na všech PC mám připojení k internetu nastavené přidělit adresu automaticky. Chtěl bych tyto dva počítače, které jsou propojeny s routerem kabelem spojit, abych mohl sdílet data a všechen obsah mezi něma. Na jednom PC mám Win.7 a na druhém Win.XP. Moc děkuji za radu a Vaši pomoc. Petr

30.12.2012 08:50
příspěvků:5 728

jsou spojeny. zjisti si ip adresy obou pc a pak pust cmd a dej tam ping a ip adresu druheho zarizeni. aby fungovalo sdileni, je lepsi mit je ve stejne skupine.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
30.12.2012 11:23
příspěvků:5

V tom jednom jsem změnil v tento počítač vlastnosti název počítače pracovní skupina stejné jméno jak na druhém zadal jsem ip adresu druhého pc a mám je ve stejné skupině. A když dám ping tak časový limit vypršel. Co dál?

30.12.2012 21:26
příspěvků:5 728

na win xp bude nastaven celkem tvrde firewall. jeste se zeptam, kvuli cemu ty 2 pc potrebujes propojit?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace