Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Špatný přenos dat UTP kabelem z PC do TV

Špatný přenos dat UTP kabelem z PC do TV

27.12.2012 16:05
příspěvků:1

Dobrý den,

chtěl jsem docílit toho, abych si mohl přehrát filmy z PC na televizi. Z kabelového modemu Scientific Atlanta a Cisco Company Model EPC2203, který mám od poskytovatele UPC, mi vede metrový UTP kabel do switche Edimax ES-3105P, z kterého mi vedou dva 15m UTP kabely, jeden do PC, druhý do TV. Všechny kabely jsou v pořádku, nepoškozeny. Přenos dat je všude 100 Mbit/s. Internet je dostupný v obou zařízeních.

Počítač: Název Microsoft Windows 7 Professional Service Pack 1

Typ CPU DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+

Název základní desky Gigabyte GA-MA78GM-S2H v1

Grafická karta: ATI Radeon HD 4800 Series

Paměť A-Data DDR2 800G 2x
Fyzická paměť Celkem 4094 MB
Obsazená 2073 MB
Využití 51 %

Televize: Samsung Smart TV UE40D5700 http://www.samsung.com/at/consumer/tv-a ... D5700RSXZG

V počítači mám nainstalový software Konzole Serviio PRO v 1.1 (DLNA media streaming server), před tímto softwarem, jsem ještě měl AllShare 2.1 od společnosti Samsung, ale s tímto softwarem byly ještě větší problémy, ty problémy Vám teď popíšu.

Mám zapnutý počítač, spuštěný Serviio. Sdílím složku s různými filmy. Na televizi si vyberu zdroj AllShare Serviio 1.1. Pustím jakýkoliv film (od 100 Mb seriálů až po 720p HD filmy), chvíli se film přehrává, po nějaké době se zastaví, televize hlásí načítání a po chvilce zase film běží. A takhle je to dokolečka. U některých filmů je to časté např. 1080p, 720p HD filmy u některých méně. Někdy je přehrávání zcela bez problémů. Prošel jsem spoustu témat na internetu, jak v ČR tak v zahraničí a nikdy se tento problém nevyřešil. Všichni to dávali za problém pomalému přenosu dat, méně výkonné grafické kartě (hodně lidí, co mělo tenhle problém, tak měli velice výkonné grafické karty), špatnému nastavení TV. Všechny uváděné problémy jsem u mě prošel a žádná změna. V jednom tématu se mluvilo o MoviePlus. V nastavení TV ho nějaký člověk vypnul a tyto problémy už neměl. Nic takového v nastavení u mojí TV není.

Nějaké nápady? Už jsem v koncích, vyzkoušel jsem vše, strávil jsem u tohoto problému spoustu času a už bych mu rád přišel na kloub.

Děkuji, FK

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace