Úvod > Fórum > Software > Skype a mikrofon

Skype a mikrofon

24.09.2014 13:55
příspěvků:2

Zdravím, před pár dny jsem si pořídil nový notebook Lenovo G50-45. Mám jeden velký problém, pokud mám hovor na skype a nemám sluchátka, tak je vše v pořádku, ale jakmile zapojím sluchátka, tak přestane jít mikrofon, nikdo mě neslyší a není žádná odezva. Zkoušel jsem všelijaká nastavení, ale nevím si rady. Systém je windows 8.1 a používám zabudovanou aplikaci skype. Předem díky za rady ;)

24.09.2014 14:22
ověřen
příspěvků:1 873

Trošku to upřesni, ta sluchátka jsou s mikrofonem ?

Zapojuješ to - Usb / jack - 1x / 2x...

Ty je slyšíš, sluchátka fungují, mají-li mikrofon - funguje, zkoušel jsi je v jiném PC, jinde..?

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
24.09.2014 14:25
příspěvků:2

Jsou to jen sluchátka, mikrofon chci používat ten co je zabudovaná v notebooku. Můj notebook má nejspíš společný jack jak pro sluchátka, tak i externí mikrofon, tudíž mám v notebooku jen jeden 3,5mm jack. Já lidi slyším vždy, sluchátka fungují určitě, pokud mám sluchátka zapojená, tak nefunguje mikrofon, pokud je vypojím, tak mikrofon opět funguje.

25.09.2014 06:44
ověřen
příspěvků:1 873

V tom případě ten jack je sdružený a připojením sluchátek se deaktivuje zabudované zařízení. Zkus projít zvukový ovladač jestli se to nedá vypnout, třeba by mohlo být něco i v manuálu notebooku.

Jinak budeš muset použit sluchátka s mikrofonem, nevím jestli jsou k mání s jedním Jackem, jinak bys to musel řešit redukcí ( audio 4pólový 3.5mm jack < -> 2x 3.5mm jack ) popřípadě i nějakou malou externí zvukovou kartou.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace