Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Skříň Fractal Design, i5

Skříň Fractal Design, i5

29.05.2013 19:38
příspěvků:3

Zdravím,

konkrétně bych měl zájem o Fractal Design Define R4 Black Pearl, neboť se mi neuvěřitelně líbí a chtěl bych ji i do budoucna...jsem hráč a o upgrady se celkem zajímám, takže si myslím, že tuhle casu využiji i v dalších letech. Vás se chci zeptat co si o ní myslíte .... mám namysli porovnání s ostatními case v této cenové relaci, nebo uplně nejlepší by bylo, kdyby sem napsal nějaký majitel...dále by mě zajímalo, jestli je lepší mít ventilátorováý podtlak nebo přetlak, tedy jestli je lepší mít víc out nebo in ventilátorů, nebo rovnováha? A pokud Vás to nezatěžuje, tak mám dotaz ještě ohledně i5ek v mnoha ohledech jsem se díval na model 3350P a 3570K a chci se zeptat, jestli když si připlatím za procesor tím i taktovací MB a následně i pořádný chaldič, tak jestli se to vyplatí, jestli je ten výkon řekněme s Radeonkou model 7950 od gigabytu o poznání lepší.

Omlouvám se ze dlouhý text, ale takováhle témata m opravdu zajímají a možná bych i já rád někomu poradil Proto Vám moc děkuji za odpovědi

29.05.2013 20:43
příspěvků:272

No, co jsem tak testoval s větrákama, tak podle mě je lepší mít rovnováhu. Případně mít více in větráků (když jsou volné průduchy nahoře například. Mnou osvědčené je pro vynikající airflow ve skříni a i udržení hlučnosti v dobré míře si zdroj otočit, aby větrák pro zdroj nasával vzduch ze skříně, jelikož zespoda je malý prostor pro nasátí vzduchu a tím je i větší hlučnost, kamarádovi se podařil odvařit tím větrák, vyreklamoval, otočil zdroj a ok (mohl být také vadný), ale je lepší mít větší přísun vzduchu, proto nedávám větráky zespoda. Beru v potaz, jestli grafická karta vyfukuje vzduch ze skříně nebo ne atd. Já osobně mám vyzkoušeno dva větráky dovnitř, jeden zepředu, kolem disků, druhý na bočnici u grafiky, grafika foukala ven, zdroj taky, 1 větrák ven. Pro lepší airflow mě napadlo ještě zaslepit plexisklem nepotřebné průduchy. U tvé bedny bych viděl zápor pro chlazení umístění disků, protože přes toto řešení nejde tolik vzduchu do skříně, proto vyndat všechny nepotřebné šuplíky pro disk, zdroj otočit větrákem nahoru v případě že bude pc nazemi na koberci, pokud nastole, tak klidně může zůstat směrem dolů. Výhodu bych viděl v zaslepených už pozicích pro nepotřebné větráky, bedna osazenou dvojící 140mm větráků, asi kvalitních za tu cenu hádám, vytlumena, dobře se dá schovat kabeláž a intake filtrech. Shrnuto, podrženo, bedna je adekvátní a kvalitní, dobré chlazení a spedifikace. Tlaky vzduchu bych nechal v rovnováze, protože potom by se mohly větráky uvařit v převaze těch druhých. Samozřejmě to nehorzí třeba při dvojici in a jednom out, ale kdyby dal někdo všechny in a jenom jeden out, tak by ten out docela letěl skoro naprázdno, to už tam rovnou nemusí ten out větrák být. Tak snad jsem trochu pomohl.

29.05.2013 21:43
příspěvků:3

Moc děkuji za odpověď jsem velice spokojen s tímto nápadem a o tom, že jsou vlastně pozice pro HDD obráceně jsem ani neuvažoval každopádně já nejsem zrovna zastáncem 5 HDD v PC, takže si myslím, že nebude problém zbytek těch pozic vyndat... Asi si ji pořídím a kdyžtak potom napíšu po nějakém větším taktu jak to s tou skříní vlastně je...jinak větráky asi Noctua co? I když jsou pekelně nad cenou... za tu kvalitu to stojí

30.05.2013 12:50
příspěvků:571

Jelikož jsi hráč sáhni určitě po procesoru s odemčeným násobičem. U některých her je rozhodně poznat rozdíl mezi nataktovaným a nenataktovaným procesorem. Řešíš tu airflow skříně a chceš do ní šoupnout obyč. procesor ?

PC: Case-Thermaltake VL10001W2Z Element G CPU-Intel Core i5-2500K (4,5GHz) Chladič-CoolerMaster Hyper 212+ GPU-MSI N680GTX-PM2D2GD5 HDD-Samsung SpinPoint F3 - 1TB + Seagate Barracuda 7200.12 - 320GB RAM-Corsair Vengeance Low Profile Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600 ZDROJ-Seasonic SS-650HT-F3 650W, OEM MB-MSI Z77A-GD65 - Intel Z77
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace