Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Sekání notebooku

Sekání notebooku

25.06.2013 16:22
příspěvků:3

Počítačům nerozumím, jen vím, že pokud se mi měsíc starý notebook (samsung np355e5c-s03cz) seká jak ďas, je to krapet podezřelé. Asik týden po zakoupení produktu jsem si všimla, že se seká, i když sem tam měla nainstalované jen pár programu. A když mi pak jakože ten notebook jel a zapnul se mi spořič (mám Windows 8 - pěkně na h...) takové bublinky jak tam běhaj po obrazovce, tak se mi proste sekly a i když sem pohybala s myškou, tak trvalo, než se raz odsek.

Nicméně, zašla sem si do toho obchodu, kde se na mě dívali jak na blbou (no, baba mladá, tomu nejspíše vůbec nerozumí) a po chvilce mi sdělili, že mam pomalý internet. Tak jsem se jich ptala, proč se mi seká i spořič, když mám pomalý net, ale to už přešli bez poznámky, jen mi to vrátili zpět a řekli, že tomu nic není.

Čím dýl ho mám, tím víc mě to vytáčí. Přehřívat se nepřehřívá - měřila sem teplotu (36 -38°).

Vůbec netuším, z které strany se toho mám chytnout abych ho nějak rozjela (teda, jestli to vůbec jde). Nebo to mám zajít radši reklamovat?

Budu vděčná za jakékoliv info, pokud možno v jazyce mi známém (polopatě) . předem děkuji

27.06.2013 18:55
příspěvků:5 728

nemohlo se stat, ze jsi odinstalovala nejaky drivery? CO presne za aplikace mas nainstalovane? Muzes zkusit obnovu systemu

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
28.06.2013 10:06
příspěvků:3

Co vim, tak sem neodinstalovavala nic. Zkusila sem castecnou obnovu systemu, ale nechtelo mi to udelat, protoze se to seklo , pak uz to hazelo jen nejake chyby. Ale nejspise zkusim udelat tu celkovou obnovu a uvidim co to udelano, no.

Je sice pravda, ze mam dva antivirove programy, to bude mozna i tim. Ale stejne bylo divne, ze jsem ho koupila a uz se sekal. Kazdopadne mi to tez dela takovou divnou vec, ze ho zapnu a nemam obrazek na plose. I kdyz by tam mel byt. A moc tam toho ani nemam nainstalovane, tech programu (klasika - CCleaner, GOMplayer, Divixplayer nejaky, skype a take to na mereni teploty, jinac tam toho moc nemam). A skype vzdycky zapnu, jen kdyz ho nutne potrebuju, protoze on tez hodne zpomaluje system. Jako prohlizec muzu pouzivat jenom Chrome, pac i kdyz mam aji Mozzilu a aji Explorer tk mi nejedou. Teda jo, jedou ale jen chvili. Pak uz mi to odmitaj otevirat facebook a email. Ale to bude spatnym internetem, to mi ani nevadi.

Co se tyce aplikaci stazenych rimo ze Storu, tk tam jich mam jen par. Na "upravu" fotek a radio tam mam a mozna este dve dalsi - hry nesmazim.

28.06.2013 11:54
příspěvků:571

Jak to máš nastavené ve správě možností napájení. Antivirus používej jen jeden !

PC: Case-Thermaltake VL10001W2Z Element G CPU-Intel Core i5-2500K (4,5GHz) Chladič-CoolerMaster Hyper 212+ GPU-MSI N680GTX-PM2D2GD5 HDD-Samsung SpinPoint F3 - 1TB + Seagate Barracuda 7200.12 - 320GB RAM-Corsair Vengeance Low Profile Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600 ZDROJ-Seasonic SS-650HT-F3 650W, OEM MB-MSI Z77A-GD65 - Intel Z77
28.06.2013 13:20
příspěvků:3

Koukala sem na to nastaveni, tak by to nemelo omezovat vykonnost pocitace. Je to tak, jak to bylo prednastavene. Ale da se to prepnout este na vyssi vykon s tim, ze to zere vic energie. Teraz se chystam odinstalovat jeden ten antivirus. Tak pak to snaad pojede krapet rychlejc.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace