Sekání her

22.12.2014 17:20
příspěvků:3

Dobrý den, potřeboval bych pomoct. Zkoušel jsem přes vánoční prázdniny připojit počátač k televizi, abych si mohl zapařit na pořádné obrazovce, jenomže nastal problém s tím, že obrazovka byla ZOOMnutá na 120%, to jsem vyřešil a pak nastal problém, že se mi všechny hry začali sekat (i které se NIKDY nesekali), možná je to tím, že jsem tam něco omylem nastavil, nebo tím, že grafárna přestala fungovat a celej komp jede na integrované grafice v procesoru (je to moje tušení). Metro last light na 5 fps, farcry 4 na 2 fps. Pak jsem vrátil starý monitor k PC a sekalo se to dál. Dříve kolem 60 fps. Dále jsem přeinstaloval počítač a nepomohlo. Fakt už nevim.

Windows 8.1 - 64bit
grafárna - MSI AMD R9 280X GAMING 3G
procesor - intel core I5-4570 (3.2 GHz)
základovka - GIGABITE H87-HD3

televize - Samsung (nová, lcd, s ní problém 100% není)

Předem děkuji za každou ochotu a pomoc.

22.12.2014 19:45
příspěvků:542

Když jste to měl zoomnuté na 120%, lagovalo to? Pokud ano, nejspíše je to opravdu grafická karta. Máte jiný PC? Odpojte GK od Vašeho PC a dejte ji do PC číslo 2. Pokud to nebude lagovat, tak bude problém někde jinde :-)

GzM
22.12.2014 21:24
příspěvků:3

Když jsem to měl zapmuté na 120%, tak jsem to hrát ani nezkoušel, protože hrát bez okrajů je nic moc. :-D No ovladače se mi nainstalovali, po přeinstalaci PC, myslím, že pokud by byla špatná, tak by se ani nenainstalovali ne? No nevím, do jakého pc bych ji dal, máme jen notebooky a pak jeden starší pc, kterej si myslim, že by tu grafiku ani nepřijmul, nebo by nešla zasunout do základovky. Je asi 7 let starej.

Ještě bych dodal, myslíte si, že je možné, aby se grafárna zničila při zapnutí hry? Docela z ničeho nic? Navíc nezčernala by obrazovka, pokud by se zničila?

23.12.2014 06:44
ověřen
příspěvků:1 873

Po vložení grafiky se z integrované na ni přepne..

Můžeš si ji zkusit vypnout/přepnout i ručně v bios.

Ovladače - můžeš zkusit odebrat a nainstalovat starší verze, někdy to zlobí alespoň co mám zkušenosti u nvidie.. pak jsou lepší původní než aktuální nové.

Ještě mrkni na teploty, často se to seká díky nárůstu teploty, obzvlášť při velké zátěži, pokud to dělá jen u her.. Mrkni jestli neběží něco souběžně v pozadí, povypínej zbytečnosti... (nepotřebné služby,..). Někdy to může způsobovat i ochrana, popřípadě kombinace, které pak spolu kolidují. Můžeš zkusit při hře ji vypnout.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
25.12.2014 23:48
příspěvků:3

Děkuji moc, pomohl jste. Nevim co to počítač popadlo, něco jsem nastavil v biosu a už to lítá (teda už včera). Ještě jsem projel pár forumu jak se to dělá a něco jsem tam prenastavil.. :-)

26.12.2014 10:23
ověřen
příspěvků:1 873

Ok, není zač, jen bacha v tom biosu si moc nehraj ať něco nevyvrbíš a pamatovat si co - aby jsi to mohl vrátit zpět.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace