Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Samovolné restartování PC

Samovolné restartování PC

09.04.2012 07:21
příspěvků:5

Zdravím.

Mám starší pc sestavu, windows XP. Vše mi jelo v pohodě, než mi jednoho dne začaly hry zamrzávat. 10 vteřin zamrzlá, 3 vteřiny jede, 10 vteřin zamrzlá,.. --> nehratelná.. Dobře, omezil jsem se na staré hry, to se dá přežít. Každopádně jsem chtěl zkusit přeinstalování windows a to jsem taky udělal. Ale bylo to jen horší .. Od té doby se mi pc samovolně asi co.. možná 2 hodiny? restartuje. Chtěl bych se zeptat ČÍM by tyto problémy mohly být způsobeny.. hlavně to restartování. Zamrzání začlo z minuty na minutu, takže to vidím asi na HW poruchu, ale jelikož plánuju nové pc, tak se to snažím vydržet. Ale myslíte, že by to mohlo být i pevným diskem? ten jediný budu nechávat původní. Díky, Strom

09.04.2012 07:40
příspěvků:5 728

zamrzavani je ovykle pevnym diskem. Ale muze to byt treba i zdrojem-obvzlast to restartovani. napis nam hodnoty smart (napr z hdtune).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
09.04.2012 08:03
příspěvků:5

Stáhl jsem si tu trial verzi, ale kde tam to smart najdu? Nevím o co go.

09.04.2012 08:14
příspěvků:5 728

health

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
09.04.2012 08:32
příspěvků:1 279

Ten restart můžou způsbit ale klidně i paměti, na noc bych je nechal projet memtestem (až otestujete ten disk)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
09.04.2012 08:36
příspěvků:5

Co přesně v tom health? je tam toho dost.

09.04.2012 13:03
příspěvků:5

http://photo.uloziste.com/?fotka=d70316dfbf0a315d.jpg&d=xec2ca9312c7065e&size=0

Mimochodem, jak to mám testovat přes noc, když se mi to restartuje-->test se přeruší?

09.04.2012 13:16
příspěvků:5 728

reallocated sector count -problem

seek error rate- problem(osobne se mi ta hodnota nelibi)

obecne smart muze obcas trosku zablbnout, ale u tebe bych to supl na reklamaci (radsi driv nez odejde disk a tim padem prijdes o data)-odhaduju podle toho ze ma najetych 1400hodin tak budes ho mit tak pul roku

Ja to osobne vidim na problem u disku.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
09.04.2012 13:25
příspěvků:5

PC mi sestavil nějakej týpek, a je to mnohem víc než půl roku.. nějakej ten rok.. Pochybuju, že to jde reklamovat ještě

09.04.2012 13:52
příspěvků:1 279

Podle screenu bych se taky přikláněl k disku - právě tyto chyby se mohou projevovat restarty, zamrzáváním, či extrémním zpomalením PC/notebooku.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace