Úvod > Fórum > Ostatní > REKLAMACE - co každý neví ..

[VYŘEŠENO] REKLAMACE - co každý neví ..

Dotaz vyřešen reakcí: 30.04.2015 09:32

30.04.2015 09:13
ověřen
příspěvků:1 873

Narazil jsem dnes na něco co jsem taky nevěděl -

Projeví-li se vada v průběhu 6-ti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí ( § 2161 odst. 2 NOZ).---------------------------------------------

Hele příklad:
---------
sportisimo.cz, 0b
přidáno včera, 13:21reagovat
Jaroslav: Vážený pane,

děkuji za čas, který jste věnoval korespondenci.

Situace, kterou popisujete je opravdu nepříjemná.

Dle zaslaných fotografií se zcela jasně jedná o výrobní vadu výrobku. Reklamaci jsme tedy přehodnotili a bude Vám uznána jako oprávněná. Chtěla bych Vás tedy požádat, abyste se s reklamovanou obuví dostavil na naši prodejnu, kde Vám bude okamžitě vyplacena hotovost.

Záležitost budeme samozřejmě intenzivně řešit i s naším dodavatelem, který reklamaci chybně posoudil.

Přijměte prosím naši omluvu za vzniklé komplikace.

Hezký den, Sportisimo..

Jaroslav, 0b
přidáno 27. dubna 2015reagovat
Dnes byly boty odeslány soudnímu znalci.

Zdá se, že vietnamské vedení firmy Thai Ngoc Nguyen a Hong Son Do mají hranice kvality posunuty domů - daleko na východ, stejně tak jako jsou práva spotřebitelů, které vietnamské tržnice běžně moc neřeší.

Bohužel pro ně boty nebyly jasně označeny, že se v nich nesmí chodit - v botníku by pravděpodobně vydržely o něco déle.

Bohužel pro ně nejsme ve Vietnamu a tady mají spotřebitelé práva!!!

Po obdržení posudku od soudního znalce a předání dokumentace k soudnímu sporu vás budu informovat.

Lidi - nenechte si to líbit nebo raději nakupujte jen v seriozních obchodech, kde se nesnaží podvést vás, okrást a nerespektovat vaše práva!

"Jestliže spotřebitel uplatil reklamaci v prvních šesti měsících od převzetí věci, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná již při převzetí."


Jaroslav, 0b
přidáno 23. dubna 2015reagovat

Lidi nenechte si to líbit - braňte se (a nebo tam raději už nic nekupujte), oni jen zkouší.

Citace z Občanského zákoníku:

"Jestliže spotřebitel uplatil reklamaci v prvních šesti měsících od převzetí věci, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná již při převzetí."

Opravdu jen hlupák si může myslet, že soudní spor se spotřebitelem vyhraje.


Jaroslav, 0b
přidáno 23. dubna 2015reagovat

V lednu jsme koupili dceři boty za 750,-. Po necelých dvou měsících nošení se zcela zjevně projevila výrobní vada - viz.

http://jardor.rajce.idnes.cz...

Předali jsme k reklamaci. Po měsíci nám boty vrátili s vyjádřením, že se nejedná o výrobní vadu, že je to způsobeno mechanickým poškozením při nošení. ANO - PO DVOU MĚSÍCÍCH - k tomu druhá bota je jak nová. Možná dcera chodila jen v jedné nebo vzala pilník a dřela to (aby dosáhla mechanického poškození) tak dlouho, abychom je mohli jít reklamovat.

Něco takového může z huby vypustit jen totální ubožák s IQ pod 70 a velmi silnou vadou zraku, i sama prodavačka jen nevěřícně kroutila hlavou, když nám vracela neuznanou reklamaci. Já jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, když jsem viděl ten štos reklamačních listů - za to by se i vietnamská tržnice styděla.

RADA: SPORTISIMO - NIC NEKUPOVAT
ŘEŠENÍ:

- nechám si vypracovat posudek soudním znalcem (o výsledku není pochyb to vidíte na fotkách) cca 1 000,-

- podám návrh na soudní řízení 600,-
- odměna advokátovi cca 3 000,-

Celkový účet pro Sportisimo cca 4 500,- kvůli neschopnosti nebo lajdáctví jednoho lempla na zodpovědném místě.

K tomu si mohou přičíst, že už tam nic nekoupím (můj účet za loňský rok byl přes 10 000,-) to se fakt vyplatí.

Lidi nenechte si to líbit, nebojte se a braňte se takovým podvodníkům.

O výsledku vás budu informovat.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
30.04.2015 09:17
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.04.2015 09:23
ověřen
příspěvků:1 873

Česká obch. insp. je víceméně jen poradce, je třeba postupovat jak postupoval člověk výše , soudního znalce - znovu pokus reklamace u prodejce - soud.

Jen by mne zajímalo, zda už dotyčného odškodnili v plném rozsahu daných dalších mu vzniklých nákladů, nebo musel na soud.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
30.04.2015 09:29
ověřen
příspěvků:4 972

V mém příspěvku není podstatná žádná inspekce, dal jsem to z důvodu, že tam jsou potřebné paragrafy přímo popsány i s komentářem.

To co popsal člověk výše je sice pěkné, ale je to běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem.

Něco jiného je, jaká máme práva a druhá otázka je, jak jsou vymahatelná.

Jak vidíme, není to zrovna laciná záležitost a mnoho lidí se do toho sporu nepustí, možná bohužel.

Pokud to vyhrají, a to není vůbec jisté, vrátí se jim vynaložené prostředky nejdříve za rok, ale spíše za 2, nebo 3.

Konec hlášení. :-)

Edit: Ono je to jenom o lidech, když narazíš na zebedněného blbce, tak s ním prostě nehneš, kdybys měl v ruce 10 OZ.

Ale se slušnými se domluvíš.
Dám trochu jiný příklad.

Před časem jsem něco kupoval na Šperky.cz, nelíbilo se mi to a tak jsem to hned poslal zpátky.

V den kdy jim to došlo mi byly vráceny na účet peníze a děkovný e-mail za nákup.

Nevrátili mi ovšem poštovné, což jsem hned urgoval. Okamžitě mi přišla omluva a ještě týž den jsem měl na účtu i vrácené poštovné.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.04.2015 09:32
ověřen
příspěvků:1 873

Jde právě o těch úvodních 6 měsíců a to je dost rozhodující pro veto soudce, tedy krom ještě náležitých znaleckých posudků.

( něco jiného je posuzovat boty týden před koncem záruky a boty rozpadlé po cca dvou měsících )

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace