Úvod > Fórum > Hardware > PC tunning > Regulátor otáček větráčků

Regulátor otáček větráčků

04.11.2012 19:14
příspěvků:20

Dobrý den,mám dotaz ohledně regulátoru otáček větráčků.Stavím si herní pc,a tak sem si řekl,že v dnešní době kdy není nutné každé dva roky měnit hardware kvůli hrám,protože nároky většiny se vcelku ustálily na přijatelných mezích,tak at pc již za něco stojí.Vše mám nakoupeno ale zbývá chlazení.Chtěl bych si koupit regulátor otáček kvůli tomu že nebude potřeba aby větráčky jely na plný výkon při prohlížení fb.Měl bych ale otázku,musím si koupit nějaké spešl větráčky které jdou regulovat,nebo stačí obyčejné?případně bohatě stačí větráčky s teplotním čidlem?předem děkuji za všechny odpovědi

04.11.2012 19:25
příspěvků:5 728

jestli si myslis, ze se pc ustakilo na rozumne mezi, tak jsi na omylu

bud se to resi odporama, ktere jedou stabilne na urcenych otackach, nebo cidlama. cpu a gpu se reguluje samo, staci mit kvalitni bednu,ktera dobre odvetrava.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
04.11.2012 19:38
příspěvků:20

Kvalitní bednu mám,s dostatečným místem a komínovým efektem nebo jak se tomu nadává.Ale přece jen 3 HDD,osmijádrový procesor,... trochu topí.A jak by se to mělo udělat v případě regulace přes toto: http://www.alza.cz/predni-panel-s-lcd-scythe-km01-bk-5-25-kaze-master-cerny-black-d89561.htm

Musí se koupit nějaký ten spešl větrák či jak to funguje?díky za odpověd

04.11.2012 19:58
příspěvků:5 728

nemusi, je jen treba klasicky 3pinovy vetrak (podle toho, co vidim na obrazku).

Jinak, 8jadrovy procesor predpokladam ze chces amd? Ja jen, ze 8 jader nevyuzijes jen tak, i7 ci i5 je vykonnove na jadro lepsi. Ve hrach bude v 95% lepsi i5 jak amd8350. Amd bude v pdostate lepsi jen v multithread aplikacich (prevod videa, databaze,...).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
04.11.2012 20:56
příspěvků:20

Eště jednou děkuji za odpověd.Ano,CPU chci nějaký amd,už jen kvůli těm cenám například i7,amd pořídím ekvivalentní za polovinu ceny.Vím že amd jsou na tom o něco hůře s výkonem ale pokud koupím nějaký hodně výkonný tak co jsem se dočetl nebude problém s žádnou hrou.Také budu hodně pracovat s fotkami,videem,autocadem,dwg editorem a různými programy pro cnc obrábění(kvůli škole),což mi poradil známý že na tohle je lepší amd

05.11.2012 06:30
příspěvků:5 728

na to rozhodne neni lepsi multicore. na obrabeni je treba vykonne jadro, pocet nehraje roli. to stejny autocad a dalsi. i5 bude mit i o 50% navrch. Nevim teda co pouzivate ve skole, jestli napr tebis, mastercam, nebo dalsi cam sw, ale i tam se da predpokladat vetsi dulezitost vykonu oproti poctu. jediny kde budemit i5 navrch je v tvem pripade video a mozna fotky (a ten rozdil nebude drasticjy).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
05.11.2012 16:18
příspěvků:20

Je mi jasné že asi žádný program nevyužije více jader(používáme mts,s2000,f2000,...).Vícejádrový procesor kupuji hlavně kvůli těm hrám.Vím že osmijádrový procesor bude k ničemu pokud bude mít 2.6GHz apod na jádro,že výkonější bude čtyřjádro s 3.6GHz a turboboostem.Ale již mám koupenou základní desku s paticí amd a jsem rozhodnut pro nějaké to amd.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace