Úvod > Fórum > Software > Ostatní > Rada ohledně základní desky

Rada ohledně základní desky

16.12.2012 12:47
příspěvků:6

Prosím o radu, začla jsem si skládat PC, přišroubovala jsem základní desku, ale špatně .. nepoužila jsem bohužel ty podložky, takže to chci napravit, ale jeden šroubek je už tak vymletý, že nejde ven ... nerada bych zlomila tu desku a není se tam jak dostat. Nevím zda už není poškozená tím, že se přilepila na zadní část skříně a asi se zezadu taky nesmí poškrábat, že bych to zkusila oddělit šroubovákem? Asi to můžu vyhodit co? Díky

16.12.2012 13:01
příspěvků:272

No, to je prekérní situace, zkuste si říct někomu zručnému aby vzal vrtačku a odvrtal špičku toho šroubku, ale opatrně, základní deska by se neměla poškodit a ani nějak odřít případně tím šroubovákem. Ale uznávám vás za to, že jste se to nesnažila odtrhnout, z těch žen co já znám tak by každá za to rvala až by byla základní deska vejpůl Hádám že porblém je ten, že šroubek je nějak uprostřed mb a vymletý je závit nebo ty zářezy na hlavičce? Jestli zářezy na hlavičce odvrtat, jestli jen závit tak zkusit z druhé strany toho plechu co drží mb zatlačit šroubek směrem kudy má vylézt a šroubovat ven, to by mělo pomoct

16.12.2012 13:13
příspěvků:6

díky, ze šroubku už toho moc není, zezadu jsme to odpilovaly, protože jsme myslely, že to půjde vybouchat a jinak je úplně vymletá hlavička, takže vrtačkou a to nevadí, že to z toho třeba bude trošku lítat, aby se to nepoškodilo? Ono je to vlastně jedno mám to vyhodit rovnou nebo to zkusit opravit ale jinak nevadí že se ta deska vlastně dotýká to ještě neznamená, že je to v háji? Ženská no, chci si složit PC sama, protože mě to baví, i když tomu nerozumím, ale snaha se cení ne? Jinak vrtačka super nápad, ale asi někomu řeknu, klepou se mi ruce, tak ať to zkazí někdo jiný

16.12.2012 15:18
ověřen
příspěvků:1 280

Pokud jste se to nepokoušela zapnout tak je to v poho. Když se deska přímo dotýká zadního boku skříně, mohl by nastat zkrat.

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
16.12.2012 17:43
příspěvků:6

díky, chtěla jsem to zkusit, ale rozmyslela jsem si to, že to zapojím až to budu mít chycený správně, takže furt mám naději, že to bude fungovat, díky ještě jednou

16.12.2012 18:37
příspěvků:272

Jo, to nevadí, ono od toho moc lítat nebude, ale bude dobré aby se deska trošku vyklepala sloty dolu, aby případné kovové piliny neudělali ve slotech zkrat Jo, snaha se cení

22.12.2012 13:05
příspěvků:6

Děkuji za rady ... PC jsem úspěšně zprovoznila, příště už si dám na šroubky pozor sice mě pozlobily trošku kabely, ale pomocí internetu jsem na vše přišla a zapojení proběhlo v pořádku a už jen udělám pár vychytávek a můžu v klidu pracovat ... a v lednu zkusím poskládat další, tak to už půjde určitě samo takže díky a přeju krásné svátky ...

22.12.2012 14:24
příspěvků:272

Jo, tak jsem rád že všechno skončilo happyendem. Tak na podruhé už jde všechno snáze, já taky když jsem viděl poprvé pc zevnitř, nechápal jsem, ale po pár rozloženích na vyčištění a složeních už člověk ví co kam.

22.12.2012 15:35
příspěvků:6

přesně tak ... i když určitě to bude zase bojovka, přeci jen každá základní deska je trošku jiná ... taky mě popletlo pár tipů při zapojení, že nadpisy u těch kablíků mají být nahoru ... což mi nefungovalo, tak jsem zapojila logické uvažování a vykašlala se na doporučení a obrázky a zapojila podle sebe a ono to nečekaně šlo ... důležitá je trpělivost a nadšení ... to mi vydrželo do půl sedmý do rána zbytek dodělám mezi svátky ... doufám, jen, že to nezkratuje nebo něco, protože tomu vůbec nerozumím, ale zatím funguje metoda pokus-omyl ... při šroubování se mi povedlo odstranit kousek nějakýho plíšku (asi něčeho spoj) myslím že tam psali cb7 nebo tak něco, tak nevím, co mi tam časem nepůjde nebo jestli to nevadí, když tak asi přiletovat ... protože nechápu proč to tam je, když to i bez toho funguje no a ještě než zapnu PC trošku mi to rachtá ve zdroji u kabelu, i když jsem zkusila dát nový kabel, jestli to dělá jen než si zvykne na přísun elektriky nebo jsem něco pokazila, ale zase kdyby to bylo blbě, tak by to snad nešlo ... každopádně, když u toho nejsem vypínám zásuvky, aby to tu nelehlo popelem doufám, že ne, chci si koupit nějaký velký disk, tak snad i ten pak nějak připojím, protože slave, master, správný připojení těch kšand nebo jak se tomu říká, to je něco pro mě obdivuju všechny co tomu skutečně rozumí ... já to dělám proto, že mě to baví a hlavně nechci furt někoho otravovat, když něco nefunguje, hlavně mě nebaví čekat než se na to někdo mrkne a ještě si ze mě utahuje, že se blbě ptám ... a hlavně ušetřím

22.12.2012 19:44
příspěvků:272

Jo, tak hádám že desku máte novou, takže tam už je sata, u sata se master a slave neřeší, to se rešilo u disků co byli ide. Jinak kousek plíšku, hmm...to nebude spoj, spoje jsou buďto pevně přidělané na mb(tištěný spoj) nebo to je kabel, takže to bude jenom nějaká záslepka nebo kousek odštíplej z bedny. Jinak pc je chráněn proti zkratu, pokud nemáte nějaký noname zdroj(u nich to je je 50/50 kvalitově), ale máte zdroj od nějakých známých značek a dobrých tak má ochranu proti podpětí, přepětí zkratu a podobně. Pokud vám zdroj "rachtá" tak to nebude kabelem, ale nejspíš větráčkem, i když se mohu mýlit, ten zvuk jsem neslyšel. Jinak ze zásuvky to přímo vytahovat nemusíte, na zdroji je zezadu vypínač a nebojte, nevyhoříte. Dneska už se většina elektroniky dělá nehořlavá, třeba zkoušel jsem zapálit kabel hořel jen když jsem měl u něj plamen, jinak se nevznítí. Jinak pár tipů k pc. Kabely přebytečné bych si dal za ten plech, co drží základní desku, tolik nevadí v prostoru skříně a i lépe se odvětrává pc. Tak vám přeji ať počítač běží v pořádku a ať vám to nadšení vydrží, jelikož v tomto odvětví jsou ženy docela zázrak

30.12.2012 14:57
příspěvků:6

No nová deska, asi těžko už jí snad ani nevyrábí, ale je to furt lepší než co jsem měla předtím, bylo tam ještě USB 1 ... šlo mi hlavně, abych měla USB 2 ... takže jsem dostala starší P4Dual-915GL a zdroj Evolve, na moje potřeby to stačí (hry nehraju), hlavně jsem nechtěla kupovat něco, když jsem nevěděla jak to zvládnu a navíc to stejně ztrácí každou chvíli hodnotu a i když se moc integrovaný desky nedoporučují uvidíme jak to půjde, když tak tam přidám grafiku, ale zatím to vypadá v pohodě. Joo jde o ty tištěný spoje na nich byla mrňavá střibrná destička, že spojovala ty dva spoje vedle sebe, takže snad šlo jen o tu záslepku a nic se neděje ... z bedny to určitě nebylo. Každopádně děkuji za tip s kabelama, provedu No zdroj nerachtá, ani ten větrák, je to prostě když zahýbu s kabelem, který dávám do zdroje, tak v tom zapraská (jako když dáte nějaký spotřebič do zásuvky a je tam něco špatně, ale nejiskří). Vím, že tam je vypínač, používám vypínač na prodlužováku, i když taky někdo nedoporučuje, mě to už pár let celkem vyhovuje. Zatím jsem tam dala DVD vypalovačku a starý disk, takže jsem si musela pohrát s tím master a slave ... jsem ráda, že teda u Sata už to není, protože nevím kam bych to tam přidala, když mi tam další kšanda nejde, je tam zaslepený jiný okýnko než jsem potřebovala Ale disk asi počká, ježíšek byl rychlejší, tak jsem dostala nějaký externí, tak asi časem, když nebude stačit připojím další ... ještě bych ráda věděla, jestli je nějaká možnost spojit oddíly na disku nebo jen přesunout část na jeden oddíl bez přeinstalace všeho ... kdysi jsem na jednom PC udělala oddíly systém a blbosti zvlášť, ale teď to je pomalý, protože jsem systému nechala málo a už to je plný, tak jen jestli je nějaká možnost nebo zase musím vše zformátovat a znova, díky.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace