Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Prosba o radu

Prosba o radu

14.03.2013 11:53
příspěvků:4

Ahojky,

koupila jsem si nový notebook sony vaio, kamarád mi ale říkal, že potřebuju nějakej antivirus než se přihlásím na facebook, jinak že se mi tam může někdo heknout. Vůbec nevím co to je? tak mě napadlo že mi tady někdo mohl poradit co s tím? co to znamená heknout? a co je to ten antivirus?

Lenka

14.03.2013 12:03
příspěvků:571

Antivirový program (zkráceně antivir) je počítačový software, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého software (malware). Jeden z nejlepších které jsou zdarma je avast. Tady si ho můžeš stáhnout : http://www.avast.com/cs-cz/index .

PC: Case-Thermaltake VL10001W2Z Element G CPU-Intel Core i5-2500K (4,5GHz) Chladič-CoolerMaster Hyper 212+ GPU-MSI N680GTX-PM2D2GD5 HDD-Samsung SpinPoint F3 - 1TB + Seagate Barracuda 7200.12 - 320GB RAM-Corsair Vengeance Low Profile Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600 ZDROJ-Seasonic SS-650HT-F3 650W, OEM MB-MSI Z77A-GD65 - Intel Z77
14.03.2013 12:42
příspěvků:4

aha, děkuju, tak snad to zvládnu

a bude to stačit? ja se docela bojím, kámoš totiž říkal že by se někdo jiný mohl přihlásit na můj účet a já potřebuju už nutně se přihlásit na fb... :p

14.03.2013 12:57
příspěvků:571

Jasně že to bude stačit.

PC: Case-Thermaltake VL10001W2Z Element G CPU-Intel Core i5-2500K (4,5GHz) Chladič-CoolerMaster Hyper 212+ GPU-MSI N680GTX-PM2D2GD5 HDD-Samsung SpinPoint F3 - 1TB + Seagate Barracuda 7200.12 - 320GB RAM-Corsair Vengeance Low Profile Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600 ZDROJ-Seasonic SS-650HT-F3 650W, OEM MB-MSI Z77A-GD65 - Intel Z77
14.03.2013 13:08
příspěvků:4

tak fajn, děkuju moc ty jsi určitě odborník na počítače viď ?

14.03.2013 16:49
příspěvků:4

a nebude ten program bránit když se budu chtít připojit na internet v restauraci? Narazila jsem totiž na skvělej portal jidloted.cz , tam jsem si našla restauraci s wifi, kousek od mého bytu

14.03.2013 17:20
příspěvků:272

Program by tomu vadit neměl, ani by to připojení v restauraci nemělo vadit jemu. Ten program ani nerozezná, jestli se připojujete doma, či u kamaráda/ky a jinde. Samozřejmě tento antivirus zadarmo zvládne základy, ovšem je lepší si koupit antivirus, třeba od NOD ( http://www.alza.cz/eset-nod32-antivirus-6-licence-pro-1-pocitac-d369283.htm ) sám ho mám odzkoušený už léta a nikdy mě nezklamal. V dnešním světě vám nedá nikdo nic zadarmo, aby to fungovalo stejně, jako ty, co jsou za peníze. Ještě koukám nikdo nevysvětlil tvůj dotaz na slovo heknout. Po anglicku hack, odtud pochází i pojmenování činitele tohoto protizákonného jednání - hacker (hekr). Jedná se o člověka, jenž je dosti znalý v počítačích a jeho softwaru. Umí se dostat do tvého počítače bez tvého vědomí, kolikrát k tomu slouží programy, třeba při posílání e-mailu, který dostaneš od kamaráda/ky se na posílaný soubor nalepí tzv. trojskej kůň (funkčností stejnou jako v bájích o tróje) Ten v sobě ukrývá mnoho další škodlivých souborů a virů, díky nímž vlastně otevře spojení k tobě do pc ze strany od tebe (něco jako když lupič vleze oknem a otevře byt klikou ze vnitř druhému lupiči ). K eliminaci těchto programů slouží antivirový program. Ty zadarmo poskytují základní obranu, ty lepší, za peníze už ovšem poskytují lepší obranu, větší bezpečnost. Třeba ten NOD http://www.alza.cz/eset-nod32-antivirus-6-licence-pro-1-pocitac-d369283.htm poskytuje ochranu počítače v reálném čase, takže nekontroluje pc, jen když vy sama chcete, ale jede neustále, poskytuje režim učení, kdy on vidí, kterým programům důvěřujete a poté je neomezuje v činnosti. Seznam nebezpečných souborů se sám aktualizuje a podobně, to je asi výčet vlastností, které vy využijete.

14.03.2013 18:04
příspěvků:11

Avast je TOP antivir, který můžeš mít zdarma, navíc je to český produkt, tak máš všechno v češtině. Poslední verze 8 je navíc optimalizovaná také pro Windows 8 a má mnoho nových funkcí. Například Ti sám hlídá důležité aktualizace ostatních programů, které by mohly znamenat bezpečnostní díru.

Sám Avast používám několik let a jsem s ním spokojen. Spokojena budeš asi i se zmíněným NOD, ale Avast máš zdarma.

Používám avast! Free Antivirus !
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace