Úvod > Fórum > Internet > Tvorba webu a webdesign > Prosba o kritiku: Běžecká a sportovní obuv

Prosba o kritiku: Běžecká a sportovní obuv

31.01.2015 07:48
ověřen
příspěvků:1

Hezký den,

budeme rádi za jakékoliv připomínky k novému designu webu http://mizuno.term.cz/ Web je zaměřený na prezentaci sportovní/běžecké obuvi.

Předem moc děkuji za jakoukoliv zpětnou vazbu.

08.02.2015 17:40
příspěvků:13

Dobrý den, web vypadá dobře a jeho vzhled se hodí k zaměření webu.

Pár věcí co bych vytknul:

1) Sladil bych písmo na webu. Např. u novinek na HP je text dost malý. Místo toho malého tučného písma (které se špatně čte) bych použil stejné písmo jako je v detailu produktu.

2) Původně jsem myslel, že "Novinky" jsou nějaké články a po rozkliknutí se dostanu na detail novinky. Místo toho mě to přesměrovalo na nějaký produkt. :-)

3) Jako velký titulek, který návštěvník uvidí ihned po příchodu na web mi nepřijde moc vhodné použít nějaký hashtag IFEVERYBODYRAN. Jde o nic neříkající text.

4) U některých produktů není tlačítko pro vložení do košíku. Pokud je to proto, že zboží není skladem, tak bych jej tam raději nedával. Takto, když se proklikám na pár produktů, které nemůžu koupit, tak mě to akorát naštve a z webu odejdu. Nemůžu přeci vědět, že u jiných produktů tlačítko najdu.

5) Po vložení zboží do košíku se návštěvník dostane do košíku, který vypadá úplně jinak. Místo bílo, černo, červeného vzhledu jsou zde žlutá tlačítka a modrá barva. To akorát může potenciálního kupce odradit, jelikož je to matoucí. Najednou mi přijde, jako kdybych byl na úplně jiném webu.

6) "Uplatnit kupón" bych nedělal tak výrazný. Pro pokračování v nákupu bych použil jedno tlačítko místo "Objednat bez registrace" a "jsem registrovaný zákazník". Tu volbu bych spíše lépe zpracoval v dalším kroku. Ale na tyto věci je lepší používat nějaké A/B testování nebo něco, jelikož se špatně odhaduje co a jak bude více fungovat.

7) Volba způsobu dopravy a platby je docela utopená. Možná je to ale tou výrazností tlačítek a okolních prvků.

8) Navigace s "hamburger" menu není zrovna nejlépe řešena. Nemusí být návštěvníkovi hned jasné, co pod touto ikonkou najde, zvlášť když menu je již vlevo. Ještě horší je to v mobilní verzi, kde se "hamburger" menu zobrazí dvakrát a těžko potom poznat, které menu je hlavní.

Zde ještě přikládám pro zajímavost článek ohledně tohoto "hamburger" menu a jeho vnímání návštěvníky:

http://www.getelastic.com/mobile-menus-hold-the-hamburger/

9) Na webu se z nějakého důvodu zobrazuje horizontální posuvník. Asi nějaká chyba někde v kódu.

Webový grafik a designér - www.jiripavlas.cz | Osobní rozvoj a sebevzdělávání - www.nejenonline.cz
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace