Úvod > Fórum > Software > Ostatní > proč bliká disk

[VYŘEŠENO] proč bliká disk

Dotaz vyřešen reakcí: 24.08.2016 07:44

21.08.2016 13:42
ověřen
příspěvků:19

Zajímalo by mě, proč v počítači bliká disk, i když se s ním nic neděje a jestli to jde nějak vypnout.

21.08.2016 14:00
ověřen
příspěvků:4 972

Jak víš že se s ním nic neděje? :-) Můžeš odpojit LED, ale je to hloupost.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.08.2016 15:52
ověřen
příspěvků:19

Protože s ním nic nedělám, tak se s ním asi nic neděje, co by se s ním mělo dít.

21.08.2016 16:02
ověřen
příspěvků:4 972

Nejde o to zda ty s ním něco děláš, nebo neděláš, ale o to, že ten disk je v provozu a "pracuje". Musí být stále v pohotovosti a komunikovat se systém, aby disk věděl, kdy se mají data zapisovat, číst, etc. To že je tedy v provozu, je signalizováno blikáním LED diody.

Je to malinko podobné TV ve standby režimu, kde s TV také nic neděláš, ale dioda svítí.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.08.2016 16:50
ověřen
příspěvků:19

Data se mají zapisovat a číst, když jim k tomu dám povel. Dioda v televizi má také informativní funkci, ale signalizuje něco úplně jiného, k tomuto bych to nepřirovnával. Právě jde o to, že disk neustále pracuje ale bezdůvodně, protože já nic v tu chvíli neukládám ani nečtu, třeba jenom píšu něco v texťáku nebo prohlížím internet. Ale ani internet/www se neukládají, pouze jejich historie. Třeba proč je tak velký odkládací soubor, když počítače mají několik GB RAM a přitom Chrome zabírá ani ne 200MB když jede naplno. Zbytečně se opotřebovává disk. Vzhledem k tomu kolik mám RAM by se disk při prohlížení internetu mohl klidně zastavit.

21.08.2016 16:57
ověřen
příspěvků:4 972

Já to k TV nepřirovnávám, jenom jsem psal, že malinko podobné!

Disk diodou signalizuje že pracuje elektronika a je připraven k práci. Povel nedáváš jenom ty, ale zejména systém! Ten systém je uložen na tom disku a aby disk reagoval na nějaký povel, musí být přece stále v provozu.

To je za mne všechno.

Psal si něco o svém vysokém IQ, tak ho použij a nastuduj to.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.08.2016 09:38
příspěvků:6

dioda svítí protože je pripraven k praci navic jsou na něm uloženy programy se kterymi pracuješ když si treba pustis film tak disk začne pracovat aby se ti data uložena na něm zobrazily na monitoru musi byt porad v pohotovosti

22.08.2016 09:38
příspěvků:6

dioda svítí protože je pripraven k praci navic jsou na něm uloženy programy se kterymi pracuješ když si treba pustis film tak disk začne pracovat aby se ti data uložena na něm zobrazily na monitoru musi byt porad v pohotovosti

23.08.2016 07:40
ověřen
příspěvků:19

Dioda signalizuje práci disku, to samozřejmě chápu. Proč ale disk stále pracuje. Nastartuju počítač, rozběhne se disk, všechno co potřebuju se načte do paměti, protože je dost velká, pak se disk může zastavit, aby mi nespotřebovával baterii v notebooku a můžu pracovat, prohlížet si internet, koukat na DVD, psát atd. Ale ten blbej disk furt něco dělá... Na starejch Windows to dokonce bylo v nastavení zaparkovat disky po x minutách. Na desítkách to není, stejně to bylo ale k ničemu protože ať se s počítačem stalo cokoli tak se disk zase rozběhl. Proč systém zabírá tolik paměti a přitom všechno co chce rozběhnout zase načítá z disku. Co znamená že systém komunikuje s okolím atd.

23.08.2016 08:50
ověřen
příspěvků:4 972

Zkontroluj disk http://www.slunecnice.cz/sw/crystaldiskinfo/ a dej sem log - úpravy/kopírovat

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.08.2016 12:28
ověřen
příspěvků:19

To neudělám, protože do počítače dávám jen ověřený software nebo něco jen vyjímečně co skutečně potřebuji a má to smysl, tohle smysl nemá, chyba není v disku ale ve Windows. Leda by ten program třeba zaznamenával, který proces na disk zapisuje to by k něčemu bylo. Ani tak by se můj problém nevyřešil protože nejde jen tak vyhodit nějaký proces z počítače. Nevíte někdo třeba kde jsou popsány procesy Windows? Mají dost často neurčité názvy.

Toť zas vše ode mne nemám co bych k tomu dál dodal.

23.08.2016 12:36
ověřen
příspěvků:4 972

CDI je ověřený program a je i portable verze. Procesy Win jsou podrobně popsané na stránkách MS a i bez toho není složité zjistit, který proces k čemu patří. Za mne tedy vše.

P.S. Analogicky vzato, pokud vím "co to nedělá, musím tedy vědět "co to dělá".

Snad bych se jen na závěr zeptal: "Co je dle tebe ověřený software?"

V prvním příspěvku si psal o svém nadprůměrném IQ-124. No nic moc a pokud sis ten test dělal někde na internetu, pak na to číslo zapomeň.

Jsi členem Menzy? Já mám IQ 126 a nejsem. :-D

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.08.2016 13:21
ověřen
příspěvků:2 090
tomsa123 | 23.08.2016 12:28

To neudělám, protože do počítače dávám jen ověřený software nebo něco jen vyjímečně co skutečně potřebuji a má to smysl, tohle smysl nemá, chyba není v disku ale ve Windows. Leda by ten program třeba zaznamenával, který proces na disk zapisuje to by k něčemu bylo. Ani tak by se můj problém nevyřešil protože nejde jen tak vyhodit nějaký proces z počítače. Nevíte někdo třeba kde jsou popsány procesy Windows? Mají dost často neurčité názvy.

Toť zas vše ode mne nemám co bych k tomu dál dodal.

Chyba není v disku ani ve Windows, chyba je v tobě. Divím se, že s takovými vědomostmi a nároky se vůbec snížíš k tomu žádat o pomoc na tomhle fóru. Když ti tu někdo pomoc nabídne, tak ji odmítáš. Nevím, o co se snažíš, ale asi si budeš muset pomoci sám.

Mimochodem, když už je řeč o IQ: Tvých 124 si strč někam, já mám ověřených 161 při měření na VŠ a nikde se tím nechlubím.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
24.08.2016 07:38
ověřen
příspěvků:19

Tak už to většinou bývá, že si člověk musí pomoct sám. Podle obrázku u programu ten měří pouze to jak rychle a kdy se disk rozběhne. Nevidím to jako dobrou cestu. Spokojil bych se klidně i s jednoduchým vysvětlením co a proč to občas problikne, na druhém počítači to čte/zapisuje skoro pořád.

S IQ jsem se nechlubil jen jsem to uvedl jako vtip, že mě bluespirit odborník nemusí nazývat blbcem, že do určité míry jsem schopen nějaké věci pochopit. Taky jsem to hned smazal, nevím proč se toho tolik držíte.

24.08.2016 07:44
ověřen
příspěvků:19

Nevím proč se tu pohybují stále stejní lidé.

24.08.2016 09:45
ověřen
příspěvků:4 972

Je to prosté. Ti lidé na to mají čas a snahu někomu poradit. Však to můžeš dělat také

Blbcem jsem tě nenazval.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
24.08.2016 20:10
ověřen
příspěvků:2 090
tomsa123 | 24.08.2016 07:38

Tak už to většinou bývá, že si člověk musí pomoct sám. Podle obrázku u programu ten měří pouze to jak rychle a kdy se disk rozběhne. Nevidím to jako dobrou cestu. Spokojil bych se klidně i s jednoduchým vysvětlením co a proč to občas problikne, na druhém počítači to čte/zapisuje skoro pořád.

S IQ jsem se nechlubil jen jsem to uvedl jako vtip, že mě bluespirit odborník nemusí nazývat blbcem, že do určité míry jsem schopen nějaké věci pochopit. Taky jsem to hned smazal, nevím proč se toho tolik držíte.

Nemáš pravdu, člověk si musí pomoci sám především v případě, že pomoc jiných odmítáš, což je bohužel tvůj případ.

Jestli se ti zdá, že tvůj HDD čte/zapisuje skoro pořád, proč se nepodíváš do Správce úloh, které programy ti HDD nejvíce vytěžují. Tam najdeš odpověď na tvou otázku. Pak můžeš přijmout taková opatření, aby ti HDD tolik nebyl vytěžován.

Já u tvého PC nesedím, takže to nemohu udělat za tebe.

Na to IQ se vykašli, do fóra tohle téma nepatří.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace