Úvod > Fórum > Internet > Internetová komunikace > Problémy s rychlostí a výkonem internetu

Problémy s rychlostí a výkonem internetu

28.03.2014 07:18
příspěvků:4

Dobrý den.
Pokud špatné vlákno, prosím o přesun.
Dokázal by mi někdo poradit?

V předchozím bytě v nájmu jsem používal internet od firmy Kabelnet.

Připojení bylo 15MB/s a vše reagovalo rychle včetně notebooku a videí.

Dám příklad:

Dám stahovat 3 filmy, v prohlížeči otevřu okno internetu s 20 záložkami, každá záložka nějaké flash video v prohlížeči.

Takto jsem byl zvyklý, že jednotlivá videa pak byla načtena a dala se přehrávat bez Bufferingu.

Nyní jsem v bytě, kde jsem objednal službu Via od T-Systems.

připojení má být 25-30 MB/s

Když udělám naprosto stejnou zátěž, jako výše, nebo naopak otevřu i byť jedn 10 záložek s flv. videem, notebook se KOUSNE, přestane reagovat na cokoliv, dokud po 10 minutách nespadne Shockwave a tím mohu zase pracovat dále.

Není potřeba radit Tunning notebooku, na ten používám již 8 let stejné (samozřejmě) updatované programy, jednou za 2 týdny.

Není potřeba se tázat proč otevírám tolik videí a oken.

Prostě mi nejde do hlavy, proč internet od Kabelnet 15mb/s funguje bezva a rychlejší 25-30/s se takhle seká.

Navíc, když dám test rychlosti, např. speedtest.net , tak opravdu je tam rychlost 25-30m/s

Tak nevím, jestli to může být v poskytovateli?

Moc Vám děkuji

28.03.2014 08:42
příspěvků:5 728

1)neplést si MB a Mb, to jen do budoucna.

2)Zkoušel jsi ntb někde jinde? jestli třeba shodou okolností nebyl nainstalován v "mezičase" nějaký problémový program? Nějak se mi nezdá, že by pomalejší internet měl způsobovat, že shockwave přestane reagovat...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
28.03.2014 09:30
příspěvků:4

SONY VAIO VPCEC4M1E

ale nevím proč by to mělo být notebookem, když před dvěma týdny po dobu 4 let u jiného poskytovatele 0 problémů?

28.03.2014 09:59
příspěvků:5 728

Přečti si můj dotaz ještě jednou ;) neptal jsem se na ntb, ale na to, co jsi instaloval a jestli jsi zkoušel internet jinde.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
28.03.2014 11:09
příspěvků:4

Neinstaloval jsem nic a notebook jsem měl i na wifi upc u kámoše, kde bylo menší zatížení a šlo to normálně

28.03.2014 11:56
příspěvků:5 728

máš doma možnost to otestovat přes kabel nebo naopak přeš wifi? Pokud máš kabel, tak zkusit zapojit jiný, jestli není špatný... Popřípadě jestli máš nějakou USB síťovou kartu. Sice je to nepravděpodobné, ale třeba je tam nějaká "nekompatibilta"

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
31.03.2014 20:18
příspěvků:4

Díky ale problém přetrvává jak přes wifi tak přes kabel, tak přes jiný kabel.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace