Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Problémy s Gigabitovou sítí

Problémy s Gigabitovou sítí

23.03.2006 07:23

(neregistrovaný)

Dobrý den!

Mám problém s rychlostí propojení dvou PC. Jedno má desku MSI KT6-Delta s integrovanou Gb kartou Broadcom, druhé je Asus A8V deluxe s integrovanou Gb kartou Marwell. Komunikace obou PC, jakož i sdílení připojení k internetu je v pořádku (bylo zde již s úspěchem řešeno), ale nyní mám problém s rychlostí LAN (ten jsem neměl, desku MSI mám dva dny :-) ).

Obě PC mají OS Win XP Pro corp. SP2, a jsou spolu VžDY schopny komunikovat rychlostí 10/100, rychlost 1 Gb/s si však "losují" či přiřazují podle momentální nálady. Např. po prvním spojení obě najely jako gigové, ale po vypnutí jednoho z PC karta na spuštěném ohlásila, že je připojena 10/100. Včera jsem celý den jel na této rychlosti, potom jsem reinstaloval Windows na PC s Marwellem, a po instalaci ovladačů, aniž bych kdekoliv cokoliv nastavoval, jsem po celou dobu instalace (tj. mnoha restartů kvůli ovladačům apod.) měl giga, dnes pustím PC a opět jenom 10/100... :-(

Jediné, co mne napadlo, bylo nastavit rychlost ve Správci zařízení, jenomže tam mají obě karty jenom 10, 100 half a full duplex + auto (tj. nejspíše volbu, kdyby druhá byla též gigová) Takže se pohybuji v jakémsi začarovaném kruhu: karta jedna nastaví "auto" podle karty 2, která se po vypnutí druhé degraduje z 1 Gb/s na 10/100 Mb/s...

Není zase někde ukryta nějaká skrytá volba, která by vynutila 1 Gb/s síť?

23.03.2006 19:23

(neregistrovaný)

stejne ti to 1GB/s nikdy nepojede, takze proc to nejak resit. Dosahovana hodnota je mezi 10-40MB/s

24.03.2006 12:13

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>josef</legend>stejne ti to 1GB/s nikdy nepojede, takze proc to nejak resit. Dosahovana hodnota je mezi 10-40MB/s

Proc???

Prece protoze rychlost 40MB/s (300 Mbps) je porad 3x rychlejsi nez 10/100 Mbps spojeni klasickych sitovek.

Me napada jedine zkusit najit na Internetu nejnovejsi ovladac a nainstalovat ho na oba dva pocitace. Pak musi jit u sitove karty nastavit ryclost natvrdo na 1Gb, jestli ne, tak to holt vyrobce neumi a doporucoval bych pouzit jine sitovky. Holt za male penize malo muziky. Ja doporucuju vzdycky sitovky Intel, jsou sice drahe, ale spolehlive a vykonne.

Samozrejme ze rychlosti 1Gbps nikdy nedosahnete, ale realne se da prave dosahnout kolem 200-300 Mbps, coz uz je dost slusne.

Dal jeste otazka kabelu, zkontrolovat jestli mate opravdu sitovy kabel minimalne kategorie 5E, nebo vic (nejlepe stineny - kategorie 6) a take spravne zapojeni krizeni pinu.

U kabelu 10/100 muzou byt prekrizene pouze prvni 2 pary z 4, pro 1Gb spojeni je potreba prekrizit vsechny 4 pary zil v UTP kabelu.

Zapojeni jednotlivych pinu lze najit napr. zde:

http://www.svetsiti.cz/view.asp?rubrika=Tipy&amp;clanekID=110

--
Hobit

26.03.2006 22:11
příspěvků:1

na co gigabitovou sit?????!!!!!!!Uplně na nic totalně

31.03.2006 19:41

(neregistrovaný)

Děkuji za rady, zvláště Hobitovi, problém byl jako obvykle u uživatele. Karta Broadcom má vlastní BIOS jdoucí v rychlé sekvenci za BIOSem desky (v okamžiku, kdy se monitor sotva rozkoukává), při restartu jsem si ho všiml, a zde byla nevím proč "natvrdo" nastavena hodnota 10/100, po volbě "auto" se Broadcom srovnal podle Gigabitového Marwellu zcela bez problémů.

31.05.2006 14:20

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>josef</legend>stejne ti to 1GB/s nikdy nepojede, takze proc to nejak resit. Dosahovana hodnota je mezi 10-40MB/s

snad krát deset ne? nerikam ze mam zkusennosti s gigabitem ale 100Mb mi slo krasne

31.05.2006 14:22

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>Mr.Jina</legend>na co gigabitovou sit?????!!!!!!!Uplně na nic totalně

Jino, uz te vidim s jinou IPkou, co se stalo? Du si te trasovat.

16.06.2006 10:03

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>Hobit</legend><fieldset><legend>josef</legend>stejne ti to 1GB/s nikdy nepojede, takze proc to nejak resit. Dosahovana hodnota je mezi 10-40MB/s

Proc???

Prece protoze rychlost 40MB/s (300 Mbps) je porad 3x rychlejsi nez 10/100 Mbps spojeni klasickych sitovek.

Me napada jedine zkusit najit na Internetu nejnovejsi ovladac a nainstalovat ho na oba dva pocitace. Pak musi jit u sitove karty nastavit ryclost natvrdo na 1Gb, jestli ne, tak to holt vyrobce neumi a doporucoval bych pouzit jine sitovky. Holt za male penize malo muziky. Ja doporucuju vzdycky sitovky Intel, jsou sice drahe, ale spolehlive a vykonne.

Samozrejme ze rychlosti 1Gbps nikdy nedosahnete, ale realne se da prave dosahnout kolem 200-300 Mbps, coz uz je dost slusne.

Dal jeste otazka kabelu, zkontrolovat jestli mate opravdu sitovy kabel minimalne kategorie 5E, nebo vic (nejlepe stineny - kategorie 6) a take spravne zapojeni krizeni pinu.

U kabelu 10/100 muzou byt prekrizene pouze prvni 2 pary z 4, pro 1Gb spojeni je potreba prekrizit vsechny 4 pary zil v UTP kabelu.

Zapojeni jednotlivych pinu lze najit napr. zde:

http://www.svetsiti.cz/view.asp?rubrika=Tipy&amp;clanekID=110

--
Hobit

Blby je to ze, do klacicky sitovky kabel CAT6 nezapojis pac ta jeho koncovka je kapku jina.

Jinak protoho chytraka co se ptal na co 1Gb sit na prenos velkejch soubru, ja mam doma napr. pc co funguje jenom jako datacenter!

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace