Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Problém se zobrazením ve hrách

Problém se zobrazením ve hrách

30.01.2011 11:46
příspěvků:3

Ahoj lidi,

potřebuji pomoct. Mám problém s grafikou u her. Poslední dobou se mi stává, že když nainstaluju hru a sputím, tak grafika v tý hře je šílená - v lepším případě jsou vidět jenom takový divný tečky všech barev, v horším případě vidím nějaké černé obrazce (vypadá to jako jehlany, kužele apod.) a v nejhorším případě mi systém spadne (hodí mi to takovou tu modrou obrazovku a restartuje se). Například u Fify 2010 mi to běhá v pohodě, ale např Sims 3, Settlers 7, AOE 3 se mi to tam zobrazuje. U AOE 3 jsem to vyřešil tak, že jsem překlik do Windowsu a zase zpět do hry a potom mi to zase chvilku běhalo v pohodě. Ale u Sims 3 jsem to ani pořádně nerozeběhl. Už nevím co s tím - zkušel jsem nainstalovat starši ovladače grafické karty i ty nejnovější, ale nic nepomohlo. Můžete někdo poradit, kdo s tímto má zkušenosti? Bojím se aby to nebyl hardwarový problém:-(

Jinak mám noťase Asus N61VG - Intel Core 2 Duo T6600 2.2GHz, paměť 4GB RAM, 16" HD (1366x768 bodů) LED displej, 500GB disk, grafika NVIDIA GeForce with CUDA G220M, Win 7

Díky za odpovědi

30.01.2011 13:09
příspěvků:1 920

Tipoval bych teploty, stáhni si http://slunecnice.cz/sw/hwmonitor a pošli nám sem screen s teplotama.

30.01.2011 16:30
příspěvků:70

No samozřejmě, teploty. Vždycky první rada, stáhni HWmonitor a pošli screen Měli by jsme to dát na úvodní stránku fóra, neprve si stáhněte HWmonitor a ke každému příspěvku vložte screen Jak jinak wojto. Vždyt je jasné, že to nemůže být teplotami. Něco rozjede a něco ne, a to s tou grafikou prostě nemůže být problém zahřívání.

Ta modrá obrazovka vypadá třeba takhle: http://cs.wikipedia.org/wiki/Modr%C3%A1_obrazovka_smrti ?

Pokud jsou ty Win 64bit a nezkoušel si tyhle ovladače, tak je zkus: http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-64bit-266.58-whql-driver.html

at si můžeme být jistý, že si nainstaloval správné.

Ty hry jsou všechny originál ?

A c e r A s p i r e 5 5 4 2 G Usmívej se , zítra bude hůř ...
30.01.2011 19:23
příspěvků:3

Díky za odpovědi.

Jinak ten ovladač jsem stáhl dneska a doufal jsem, že se vše vyřeší... bohužel nevyřešilo, proto jsem se sem rozhodl napsat...

Ta modrá obrazovka je podobná jak na tom odkazu, ale přesně nevím co na tom je... Párkrát se mi stalo, že když se to restartovalo, tak to psalo, že ovladač Nvidia Kernel přestal fungovat (nebo tak nějak) - proto jsem začal pátrat po ovladačích od grafárny...

Win7 64 bit mám originální, ale bohužel hry nemám. Ale nemyslím si, že by to byl problém, když ty hry spustím.Jedině, že by vývojáři přisli na nějakou novou věc jak znepříjemnit pirátům hraní:-)

Ještě k těm teplotám. Stáhnul jsem to a teploty se pohybují u grafárny okolo 53 C a u CPU okolo 47 C.

Máte ještě nějaký nápady?
Díkes

30.01.2011 20:12
příspěvků:70

<i>,,Ve Windows NT, Windows 2000 a Windows XP označuje modrá obrazovka smrti (oficiálně označená jako „stop error“) situaci, kdy kernel zaznamená chybu, ze které se nelze zotavit. To je nejčastěji způsobeno tím, že některý ovladač nezpracuje vyhozenou výjimku nebo provede neplatnou operaci. V dané situaci je jedinou možností restart počítače, což může vést ke ztrátě dat, neboť Windows nebyly správně ukončeny.´´</i>

To je ten důvod proč ti to hlásilo o tý grafice. Ale, že né by nebyli aktuálí ovladače nebo něco podobného, s tím to nemá nic společnýho, ty jsou v pořádku.

Hry nejsou originál a tady se warez neřeší, takže ti dál radit nemůžeme.

Teploty jsou v pořádku. Ale nemůžeme ti říct ani jestli to udělali vývojáři schválně nebo ne. Ještě bych se tě zeptal jestli dříve jelo všechno v pořádku ?

A c e r A s p i r e 5 5 4 2 G Usmívej se , zítra bude hůř ...
31.01.2011 17:54
příspěvků:3

právě že všechno dříve fungovalo úplně v pohodě....

no takže kdybych měl originály hry tak by to šlo? docela by mě nasr... kdybych si koupil hru za dvojku a ani bych ji pořádně nezprovoznil....

31.01.2011 18:05
příspěvků:70

Máš nějakou orig. hru? Zkus tu. A pak uvidíš, jestli ti to dělají jen ty WAREZ! Pokud ne, tak reklamace. Ale my ti tady opravdu radit nemůžeme, je to proti pravidlům fóra. Warez se tu neřeší. Zamykám

A c e r A s p i r e 5 5 4 2 G Usmívej se , zítra bude hůř ...
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace