|<<2>>|

Problém se zčernáním obrazovky.

28.01.2016 18:02
ověřen
příspěvků:4 972

SpeedFan nepoužívej, nemá to nic společného s kontrolou HDD, stačí jen název programu.

Jestli jsem to správně pochopil, pak tento program by to zkontrolovat měl

http://www.slunecnice.cz/sw/data-lifeguard-diagnostics/

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 18:04
příspěvků:16

Vyskočilo mi tohle: http://www.hddstatus.com/hdrepanalysis.php

28.01.2016 18:05
ověřen
příspěvků:2 090

Právě Speedfan při online kontrole HDD najde a hlavně vyhodnotí i to, co jiné diagnostické programy bez povšimnutí přejedou!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 18:06
ověřen
příspěvků:4 972
sajmon7 | 28.01.2016 18:04

Vyskočilo mi tohle: http://www.hddstatus.com/hdrepanalysis.php

Kdy to vyskočilo, při jaké kontrole?
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 18:07
příspěvků:16

to jsem dělal přes ten speedfan

28.01.2016 18:08
ověřen
příspěvků:4 972
satam | 28.01.2016 18:05

Právě Speedfan při online kontrole HDD najde a hlavně vyhodnotí i to, co jiné diagnostické programy bez povšimnutí přejedou!

Aha, takže program na řízení větráků je spolehlivější než firemní utility? To jsem zase moudřejší.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 18:09
ověřen
příspěvků:2 090

Ani přes Speedfan nejde udělat SMART kontrola, to, co Ti vyjelo, je pouze příklad a odkazuje to zpět na tabulku ve Speedfanu, kde patrně také nic není. Notabene je to jasné i z typu HDD, kde v příkladu je Maxtor, kdežto ty máš Seagate!

Ten odkaz je druhý odstavec textu na screenu - NOTE!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 18:14
ověřen
příspěvků:4 972

Osobně bych udělal kontrolu HDD utilitou od výrobce a pokud to neprojde, tak disk vyměnil.

Pokud se to bude kontrolovat nějakými programy k tomu neurčenými, můžeme si tu dopisovat do vánoc.

Dobrou noc.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 18:17
ověřen
příspěvků:2 090

Dovoluji si tvrdit, že Seatools ten HDD vůbec nenajde.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 18:29
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím, třeba je to WD? Ale to je fuk, pak nevím k čemu tedy speedfan?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 18:30
příspěvků:16

Tady je znovu ten speedfan

28.01.2016 18:32
ověřen
příspěvků:4 972

Časový limit příkazu je moc vysoký.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 18:42
ověřen
příspěvků:2 090

Není, protože je to Seagate. Ale ten disk má nejen najeto 17580 hodin, ale také 14775 cyklů zapnuto/vypnuto. To bude patrně příčinou horšího mechanického stavu.

Pusť na něj Seatools, pokud ho najde, řekne Ti stav, pokud ho nenajde, urychlene zálohuj a vyměň. Používat ho můžeš dál, ale ne jako systémový a neukládej na něj důležitá data.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 18:45
ověřen
příspěvků:4 972

Jsem zmaten, jednou WD a SF zase píše Maxtor.

Tak nebo tak, HDD je v háji!

Znova jsem to pročetl a je to opravdu na seatools.

Nicméně na mém názoru to mnoho nemění. Disk je vadný.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 19:11
ověřen
příspěvků:2 090

WD se tam objevil jednou jako druhý HDD a ten Maxtor byl příklad. Na prvním screenu z HDTune je jasně napsáno ST3500418AS, tedy Seagate.

O tom, že je vadný, taky nepochybuji, Seatools bude jen poslední hřebík do jeho rakve.

A teď mě napadla kacířská myšlenka: Není náhodou to WDéčko systémové??

V tom případě bychom potřebovali jeho screeny a ty patrně nebudou dosažitelné. Zkus je udělat a vložit sem (CDI, HDTune postačí).

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
|<<2>>|
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace