Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Problém se startem PC

Problém se startem PC

07.06.2014 15:51
ověřen
příspěvků:25

Zdravím.

Narazil jsem na problém, se kterým si nevím rady. Kamarád mě poprosil o servis PC. Údajně zamrzal a nepravidelně zapínal. Po reinstalaci Win problém se zamrzáním přestal avšak nepravidelný start přetrval. Problém je v tom, že počítač někdy vůbec nenačte základní obrazovku biosu (barevné okno s názvem zákl. desky, kde se dá spustit bios). Pouze nastartují větráky a dál se nic neděje. Neděje se tak ale vždy. Při několika pokusech se počítač nakonec nastartuje. Standardně bych asi řekl, že je problém v zákl. desce, protože zdroj jsem kompletně proměřil a je zcela v pořádku ale věc která mě mate je, že se tak děje pouze u toho kamaráda doma. Pokud zapojím PC u sebe doma, tak startuje bez jediného problému a funguje zcela správně. A v jeho domovních rozvodech to také není. Ty jsem kontroloval i měřil a vše je v pořádku.

Děkuji za jakoukoliv radu která Vás napadne.

Základní deska: GIGABYTE GA-970A-DS3P (Rev. 2.0) Procesor: AMD FX-6300 VISHERA Paměť: DIMM DDR3 8192 MB 1600 BARBONE CL11 Grafická karta: MSI AMD R9 270X GAMING 2G Zdroj: Seasonic (Energy Knight)SS-500ET 500W
07.06.2014 16:18
příspěvků:5 728

mrkni se na kondenzatory na desce ;)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
11.06.2014 20:31
ověřen
příspěvků:8

mozno pomoze aj prepastovanie procesoru alebo treba vipojit hdd a vymazat bios ked to nepomoze tak je v prdeli motherboard

lukas
12.06.2014 16:06
ověřen
příspěvků:25

Děkuji za odpovědi. Kondenzátory jsem prohlédl a nezdají se být nijak poškozené. Procesor jsem přepastoval a problém stále přetrvává. Do reinstalace BIOSu se pouštět nechci, to je na mě dost vysoký level abych to zkoušel na cizím počítači =). Navrhl jsem výměnu zákl. desky. To je asi maximum co můžu udělat. Ještě jednou díky za rady.

Základní deska: GIGABYTE GA-970A-DS3P (Rev. 2.0) Procesor: AMD FX-6300 VISHERA Paměť: DIMM DDR3 8192 MB 1600 BARBONE CL11 Grafická karta: MSI AMD R9 270X GAMING 2G Zdroj: Seasonic (Energy Knight)SS-500ET 500W
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace