Úvod > Fórum > Hardware > Problém s RAM/deskou

Problém s RAM/deskou

04.02.2016 14:51
příspěvků:8

Zdravím, potřebuji poradit s problémem, který tady už možná někdo řešil.

Měnil jsem chladič na procesoru a kvůli tomu vytáhl RAM abych měl kolem trochu víc místa. Poté jsem paměti vrátil, ale do jiné dvojice slotů (místo 1-3 do 2-4). Zapnul jsem PC, vše fungovalo jak mělo ale systém detekoval pouze 8 z 16 GB. Říkal jsem si, že jeden slot na desce je asi špatný a paměti vrátil zpět do původních slotů. Po zapnutí už ale počítač nenaběhl pouze svítí dioda DRAM_LED na základní desce a pořád se opakuje 1 dlouhé a 2 krátké pípnutí.

Vyzkoušel jsem jinou úplně novou paměť, všechny sloty, ale nic se nezměnilo.

Takže mohl jsem nějak zničit desku, nebo je problém jinde?

Deska: Asus B85 Pro Gamer

Původní paměti: Kingston DDR3, 1600 MHz, CL9, 2x8

Nová: Crucial DDR3, 1600MHz, CL9

04.02.2016 15:05
ověřen
příspěvků:4 972

Zkontroluj zda správně sedí grafická karta.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.02.2016 15:21
příspěvků:8

Sedí, zkoušel jsem ji vytáhnout a vrátit zpět.

04.02.2016 15:53
ověřen
příspěvků:4 972

Tak se podívej co to pípání znamená - je to popsané v manuálu k desce. U různých Biosů je ten Beeb kód rozdílný.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.02.2016 16:00
příspěvků:8

V manualu to není, ale na internetu jsem našel, že je problém s rozpoznáním RAM.

04.02.2016 16:03
ověřen
příspěvků:4 972

To právě záleží na tom, jaký je Bios. Ty už RAM nedáš zpět kvůli místu? Zkus je jen prohodit.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.02.2016 16:05
příspěvků:8

To jsem právě zkoušel, různě je prohazovat, zkoušel jsem 2 moduly, jeden, všechny sloty, výsledek je pořád stejný.

04.02.2016 16:21
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud to dříve šlo, mělo by to jít i nyní, ale je třeba proštudovat manuál k desce. Jinak potřebuješ jiné RAM s nejistým výsledkem.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace