Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Problém s novým PC, ryzen 5800x

Problém s novým PC, ryzen 5800x

15.02.2021 21:52
příspěvků:2

Ahoj,

měnil jsem v PC procesor na ryzen 7 5800x

Během hraní her pozoruji při spuštění luxusních stabilních 90fps ve VR, ale ais jen první půlhodinu, pak postupně začne nabírat jedno jádro procesoru (první) na zátěži, až se vyhoupne na stoprocent. Postupně s tím začíná klesat fps ve hře až na nehratelný stav.

Věc se děje opakovaně. Používám Teamspeak. Když vypnu a zapnu TS tak zátěž toho jádra klesne na nulu a pak zase postupně nabývá.

Přitom vytížení procesoru jako celku, nepřekročí 12 procent. Ani žádný jednotlivý proces nezabírá prostředky. Nejvíc bere exe té hry, a to nějak kolem 20 procent. Teamspeak je skoro nula nula nic.

Jenže neroste zátěž procesoru jako celku, jen vytížení jednoho jádra. Je to strašně divné.

Teplotou to není. Sledoval jsem a vše OK.

Zkoušel jsem X ovladačů grafiky. Beze změny.

Updatoval jsem BIOS na poslední verzi, beze změny.

Mám komplet čerstvou instalaci win10, beze změny.

Dost jsem to zkoumal, nejsem amatér, abych přehlédl nějakou blbost. nedávejte mi prosím otázky typu: máš poslední ovladače? Ano mám.

Napadají mě dvě věci: buď je něco špatně s těmi procesory a tou řadou. (údajně mají vyjít nějaké opravy v biosu v únoru (což je teď), anebo je nějaký konflikt s diskem, který mám taky nový jede na M2. A někdo na netu taky psal, že sleduje pokles fps ve hrách. Od té doby co má systém na novém disku M2

Mám nový procák, nový disk, novou desku.
sestava:
ryzen 7 5800x
amd RX5700xt
asus tuf gaming x570 plus
15 gb ram

disk SSD 970 EVO Plus na kterém jede win10 pro

Ještě mě napadá konflikt s headsetem. který asi má poslední dobou nějakou vadu, protože během hraní mi windowsy docela často hlásí: USB nebylo rozpoznáno. Přitom VR nespadne, vše jede dál. Jen se stále objevuje ta hláška.

přeinstalace usb ovladačů nepomohla.

Myslíte, že třeba nějaká interní vada ve VR může mít vliv na ten procák?

Ale proč klesne vytížení, když vypnu a zapnu Teamspeak?

Zkoušel jsem i staré verze Teamspeaku a beze změny. Stále chyba.

Mám pocit, že je někde nějaká kolize systémová od výrobců mezi komponentami. Nové funkce, nové rozhraní, já nevím.

Nějaká rada prosím ?

15.02.2021 21:54
příspěvků:2

obrázek zatíženého procáku, kdy fps ve hře už padá

když je to OK, je vytížení prvního jádra a všech ostatních max 10 procent

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace