|<<2>>|

Problém s novou sestavou

10.08.2017 13:19
ověřen
příspěvků:2 090

K tomu můžu říci jen jedno: Hotline výrobce stojí za vyliž kapsu a technici na lince nejsou ani schopní si ověřit základní fakta, která jsem ověřil já.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.08.2017 19:18
příspěvků:15

Tak jsem ExaSoftu poslal žádost o vrácení zboží, na jejíž vyřízení mají 2 pracovní dny a mezitím jsem vybíral náhradu za ony nešťastné HX426C15FB/8. Zaujaly mě tyto: https://pameti.heureka.cz/crucial-ballistix-sport-ddr4-16gb-2x8gb-2400mhz-cl16-bls2c8g4d240fsb/ . Sice jsem musel chvíli googlit, ale dočetl jsem se, že se skládají z osmi 1 GB modulů, takže by s mojí základovkou měly fungovat. (přesto ale raději nic nenechám náhodě a před koupením se výrobce zeptám) Zajímalo by mě však, jak moc ovlivní latence RAMky výkon, protože ta co jsem vybral má CL16, zatímco RAMky od Kingstonu mají za stejnou cenu nižší takty, ale latenci od 14 ns.

Mimochodem, to, že RAMky co jsem koupil už dnešními deskami nejsou podporované by vysvětlovalo, proč se už skoro nikde nedají sehnat a i u ExaSoftu jsem musel 3 dny čekat, než mi je dovezli na prodejnu a byly za nižší cenu.

13.08.2017 11:15
ověřen
příspěvků:2 090

S latencí si nedělej hlavu. Je to papírový údaj a ten rozdíl v praxi nejspíš vůbec nezaregistruješ.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
19.08.2017 19:28
příspěvků:15

Zatímco čekám na (snad) vrácení peněz od ExaSoftu, koukal jsem po nové case, protože moje stará vypadá celkem otřesně a větrání je tak trochu neexistující. Svým vzhledem mě zaujala tato skříň: https://pc-skrine.heureka.cz/evolveo-ray-2/ . Na Heurece k ní však nejsou žádné recenze. Našel jsem si tedy recenzi na PC-HELP a dost lidí ji tam kritizuje za to, že má katastrofální airflow, což mě mrzí, protože je to ta nejhezčí skříň, co jsem našel. Jakou skříň do 1500 Kč byste doporučili?

20.08.2017 12:14
příspěvků:757

https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m35-okno-cerna/202987/produkt

Značce Evolveo se raději vyhnout.

01.09.2017 14:38
příspěvků:15

Není nic lepšího, než po tom všem konečně na monitoru vidět tuhle krásnou bootovací obrazovku! Konečně může jít můj starý Athlon 64 do důchodu. Všem vám moc děkuji, asi bych bez vás byl celkem ztracený. Ještě mám jeden malý dotaz: na základovce jsou 3 PCIe sloty. V BIOSu je sice napsané, že v případě použití jedné grafické karty se doporučuje ji zapojit do prvního slotu. Tam ale chladič grafiky zakrývá RGB osvětlení na základovce, což mi celkem vadí, takže bych chtěl vědět, jestli její zapojení do druhého slotu nezpůsobí nějaké problémy.

01.09.2017 14:41
ověřen
příspěvků:4 972

Je to jen doporučení, nikoliv nutnost. Takže to vyzkoušej.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.09.2017 19:12
příspěvků:15

Tak jsem grafiku dal do druhého slotu a BIOS řval že "GPU running at x4 native". Nevím, co to znamená, ale šoupnul jsem ji zpátky do prvního slotu.

|<<2>>|
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace