Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Problém s nedostatkem místa na disku

Problém s nedostatkem místa na disku

26.06.2010 11:07
příspěvků:3

Zdravim všechny. Mám PC, staré asi 6 let, OS windows xp a paměť 351 mb. Pevný disk má kapacitu pouhých 20 gb, na disku mám opravdu jen minimum programů, pravidelně čistím počítač, ale na zvýšení místa na disku a zvýšení výkonu počítače to nemá vliv . Počítač se zapíná cca 5 minut a vypíná ještě déle... Spuštění jednoduchého programu trvá strašně dlouho. Prosím poraďte mi co mám s počítačem udělat, aby se zvětšilo místo na disku a zvýšil výkon.

Děkuji...

26.06.2010 19:03
příspěvků:208

To je už moc dlhe zapinanie i vypínie pc., najlepšie čo by si spravil je to že bi si spravil novú inštalaciu XPčka, keby si do toho chcel investovat tak kúp aspoň 80Giga HDD a rozdel ho na tri particie, jedna bude 5Giga a ostane dve podla uváženia, po nainštalovaní systemu aj z ovlačmi a programi trebarz ako office si vytvor cez acronis Recovery a tie si daj do tej particie 5Giga pre prípad pohukaniu systemu, obnovenie ti bude trvat zhruba 4- 1Ominut, nakolko si neuviedol akí presne počítač máš a hlavne typ dosky tak by si mal ešta zvíšit pamete ram

28.06.2010 21:22
příspěvků:1 920

jak jsi PC čistil? jakým způsobem?

29.06.2010 15:20
příspěvků:3

PC jsem čistil programem Ccleaner

29.06.2010 20:52
příspěvků:1 920

To nestačí.

Stáhni si <pre>http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?part=dl-10804572&amp;subj=dl&amp;tag=button</pre> Anti malware

Nainstaluj a spusť ho

- na konci instalace se ujisti že máš zvoleny/zatrhnuty obě možnosti:

Aktualizace Malwarebytes' Anti-Malware a Spustit aplikaci Malwarebytes' Anti-Malware, pokud jo tak klikni na tlačítko konec

- pokud bude nalezena aktualizace, tak se stáhne a nainstaluje

- program se po té spustí a nech vybranou možnost Provést rychlý sken a klikni na tlačítko Skenovat

- po proběhnutí programu se ti objeví hláška tak klikni na OK a pak na tlačítko Zobrazit výsledky

-nakonec zaškrtni všechny infikované položky a smaž je (někde je tam tlačítko delete nebo podobné)

&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

Stáhni na plochu ComboFix - http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

- Před použitím vypni všechny rezidentní bezpečnostní programy - antiviry, firewally, antispywary

-Zavři všechna aktivní okna a spusť ho pod učtem s právy administrátora

- Po spuštění se zobrazí podmínky použití, potvrď je stiskem tlačítka Ano

- Dále postupuj dle pokynů, <b><span style="color:#FF0000">během aplikování ComboFixu neklikej do zobrazujícího se okna</span></b>

Čištění Combofixem může u tvého PC trvat až hodinu, ale podle mě i méně.

<b>JEŠTĚ JEDNA OTÁZKA: MÁŠ LEGÁLNÍ WINDOWS?</b>

30.06.2010 15:45
příspěvků:3

Díky za radu... Mám legální windows

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace