Upoutávka
Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Problém s instalací win 7 prof

Problém s instalací win 7 prof

15.02.2011 17:06
příspěvků:11

Dobrý den,

vlastním netbook Acer aspire one 532h. Potřebuji na něj nainstalovat windows 7 professional, které jsou s originálním klíčem od školy. Když jsem ty windows stáhl z odkazu, který je dostupný pro studenty, a snažil se je nainstalovat nešlo to. Zkusil jsem návod dle spolužáka, který to se stejným souborem přeinstaloval na podobném netbooku a poradil mi tento návod, že mu funguje - rozbalit složku a vytvořit boot. flashku z tohoto odkazu http://www.jiribrejcha.net/2009/03/nainstalujte-si-windows-7-nebo-vista-z-usb-flash-disku/ Poté co jsem se to pokusil nainstalovat, instalace naběhla a po chvilce vyskočila nějaká tabulka která hledala nějaké ovladače a hned po ní errorová tabulka, která zahlásila, že pokud máme disk s ovladači k uvedenému hardwaru, či disketu, nebo usb ať ji nyní vložím a že na uveden mediu nejsou nelze nalézt ovladače. Tak jsem je zkusil vypálit na dvd no, to ale nenačetlo ani tu instalaci... Tak jsem to chtěl zkusit přes nějaký program od microsoftu, protože ty win mají koncovku iso, ale ten program který má vytvořit tu flashku z iso souboru napsal, že se nejedná o platný soubor iso. Říkal jsem si, zda není např. vadný harddisk, tak jsem zkusil nainstalovat stará xpéčka prof. které mám a ty mi šly... Můžete mi prosím poradit jak tam nainstalovat ty win 7 prof.? Předem děkuji za veškeré odpověďi...

15.02.2011 17:11
ověřen
příspěvků:206

Ty já ti nevím ale to že šlohneš cd klíč ze školy není legálni a myslím že tohle ti řekne více:

Na pcforum.cz je zakázáno:

  • napomáhaní šíření nelegálního obsahu
  • podpora nelegální činnosti
  • šířit informace o erotickém zboží a službách
  • Tyto podmínky nabývají platnosti a účinnosti okamžikem jejich zveřejnění. Provozovatel si vyhrazuje právo tyto podmínky změnit.
  • Registrací a používáním fóra souhlasíte s podmínkami
15.02.2011 19:31
příspěvků:1 920

Ale on říká od školy, tak doufejme, že dostávají licenční klíče. Kdyby ten klíč byl používán a chtěl si ho opsat, vyfotit z používaného PC na kterém je štítek, už by mu nefungoval při aktivaci. A navíc při instalaci win7 se neaktivuje, ale až po té, máš myslím možnost 30 dní na aktivaci.

TO Revolt:

Jestli máš na notebooku DVDrom, zkus Windows vypálit jako Bootovací disk, ale nevím, jestli je to legální, ikdyž máš originální klíč, mělo by být. Nejlépe je zajít za profesorem, který má nastarosti ve škole IT, a poprosit ho o instalační disk Windowsů.

15.02.2011 19:54
ověřen
příspěvků:206

Technická poznámka, nedá se bootvat i z flashky?

15.02.2011 20:02
příspěvků:1 920

Dá, netbooky toto podporují, i většina novějších nebo notebooků a netbooků starších jak 3-4 roky tuto podporu v základnách deskách mají. Ale on psal, že to zkoušel, ale nešlo mu to. Snad by mohl si půjčit disk ze školy a vyzkoušet to takhle, pokud má mechaniku.

15.02.2011 21:39
příspěvků:11

Ne to mám legální to není opsaný to je takový projekt který má škola s googlem a ještě s nějakou firmou a má to i takovou divnou studentskou licenci- student si může stáhnout cokoliv z nabízených programů na tý jedný stránce a může to nainstalovat na kolik počítačů chce, ale háček je v tom, že ten program je legální, jen v případě, že ho v tu chvíli obsluhuje ten danej student... Všechny ty klíče jsou na jméno, takže když si nainstaluji ty widle a bude u toho sedět přítelkyně tak v tu chvíli je to nelegální, ale jakmile si k nim sednu já, tak je to v poho... Prostě divcné... No a další věc je ta, že učitel IT jednak nemá cd na win 7, protože to je dobrovolný a každej si je může stáhnout sám... A další problém je ten že podívat se mi na to nechce, protože to není školní comp, ale osobní... Nj a jak vytvořím tu bootovací DVDčko? Aby to bylo spolehlivý...

16.02.2011 06:21
příspěvků:1 920

Stáhni si Shareware nera 6, nebo novějšího (slunecnice.cz) a dej vypálit jako data, a potom vyhledej jako BOOTOVACÍ DVD.

Ještě mě napadlo, kde jsi mohl udělat chybu.

- Nastavil jsi v biosu při instalaci Win7 aby se bootovalo z té flashky nebo DVD?

16.02.2011 06:43
ověřen
příspěvků:206

Ono myslím stačí to vypálit jako data, měly by tam být takové soubory že při bootvani se automatický načtou.

Teda aspoň mě to tak funguje když jsem instaloval w7 prof. u ségry.

19.02.2011 02:17
příspěvků:11

Jj už jsem to vypálil přes to nero a fungovalo to díky za radu, to že by to mohlo být ve špatném vypalování, mne opravdu nenapadlo ... Jinak vše už funguje jak má. Děkuji

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace