Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > PROBLÉM MECHANIKA

PROBLÉM MECHANIKA

25.12.2011 12:56
příspěvků:680

Potřebuji radu dostal jsem na vanoce Základní desku ASUS M5A78L-M LX V2 vše jede, ale DVD-ROMKA nejde připojit (nejdou mě nainstalovat ovladače a nemůžu přeinstalovat windows),

mám starou asi 5let LG DVD-ROM, !placaté dráty!, které se dájí zapojit do HDD a mechaniky, ale na nové desce chybí připojení tohohle drátu,nevím jak to vysvětlit, proto sem do 48hodin dám fotky a ukážu co tam chybí, chci se jen zeptat jestli znáte nějaké řešení tohoto problému...

MB: ASUS M5A78L-M LX V2 CPU: AMD Phenom II X4 960T Black Edition CASE: Eurocase MiddleTower 301 ZDROJ: Fortron Green Power AX550-60APN 550W OEM GPU: MSI N650Ti 1GD5/OC PAMĚŤ: Kingston 8GB KIT DDR3 1333MHz HDD: Samsung SpinPoint F4 320GB
25.12.2011 15:21
ověřen
příspěvků:44

To bude asi tim, ze tvoje zakladni deska nema ATA (PATA) konektory(zastrcky). Pokud ma jenom SATA konektory(zastrcky), tak to budes asi muset koupit novou mechaniku - predpokladam, ze se ti asi nebude chtit menit zakladni desku.

Tohle je ATA kabel:

http://www.expresscomputercare.com.au/images/ide_133_cable.jpg.

A tohle je SATA kabel:

http://pc-level.com/wp-content/uploads/2010/01/sata-cable.jpg.

Ty obrazky co tam chybi za zastrcky budou potreba.

Názor na Windows: Linux je mnohem lepší než Windows OS: Linux Ubuntu 14.04; Prostředí: Cinnamon nightly + motiv ElementaryOS MB: Intel D915GEV; CPU: Intel Pentium 4 3.0GHz; RAM: 2560MiB DRR2; GK: AMD Radeon HD 6450 512MB DRR3
25.12.2011 20:34
příspěvků:680

Tak jsem o tom hodně četl a už to chápu, bohužel jsem se nikde nedočetl jestli existuje redukce s PATA do SATA...

Když ne tak napište do kolika Kč by se vlezla nejlevnější mechanika ze SATA přípojením...

Ještě mám větší problém... nechce se nám na starém PC nabootovat HDD a myslím si "zřejmě" že je urvaný pin a mamka tam má fotky, které jdou upravené, přípravené na tisk!!! Nebylo by možné nějak zálohovat disk, aniž by se připojilo PATA, nebo jestli by to někdo dokázal v servise zálohovat, nebo by se dalo nějak opravit ten pin..., už jsem zkoušel narvat do pata přípojky pin do chybějící zdírky ze starého HDD, který je nepoužíván "funkční". Bohužel stále se ukazuje že disk není, tak jsem zkusil ještě jednu variantu a to že jsem se dostal do biosu všechny disky jako je master, slave, secondary, third, HDD-0, HDD-1,2,3,4 dával jsem u všech refresh a stále nic . Tak se bojím že mamka dojde o kšeft... děkuji za všechny rady, nebo nějaký tutorial na opravu pinů, HDD fakt čím koliv by to mohlo být...

MB: ASUS M5A78L-M LX V2 CPU: AMD Phenom II X4 960T Black Edition CASE: Eurocase MiddleTower 301 ZDROJ: Fortron Green Power AX550-60APN 550W OEM GPU: MSI N650Ti 1GD5/OC PAMĚŤ: Kingston 8GB KIT DDR3 1333MHz HDD: Samsung SpinPoint F4 320GB
26.12.2011 08:16
příspěvků:5 728

mechanika vyjde na 400, redukce na cca 200. Ten pin urvanej neni, ten tam proste chybi(mel by byt priblizne uprostred).priblizne uprostred. Na disku nastav master nebo auto (mezi ide pripojkou a napajenim disku-to mas doufam dobre zapojeny)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace