Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > problem dll knihovny???

problem dll knihovny???

31.12.2012 23:17
příspěvků:11

Dobrý den,

při hraní hry se občas vyskočí upozornění "ovladač graf. akcelerátoru přestal pracovat, následně se hra vypne.

V Everestu jsem našel hlášení

Display 4101: C:WindowsSystem32DispCI.dll

můj předpoklad je že se jedná o poškozenou knihovnu.

Otázka, zní jak ji opravit popřípadně stáhnout(kde). Samozřejmě se může jendat o jiny problém, jsem amatér a tak prosím o radu.

Díky M

01.01.2013 09:06
příspěvků:5 728

Nevim kde jsi to presne v everestu nasel, ale nemyslim si, ze by to byl ten duvod chyby, kazdopadne bych nejprv zkusil nainstalovat nejnovejsi drivery (nebo naopak starsi).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
01.01.2013 13:40
příspěvků:11

Zdravím, díky za odpověd.

Drivery jsem zkusil nový, zpět stary, nasledně přeinstal systému. Nevím proč ale příjde mi že se chyba začne objevovat po aktualizaci SP1(Win7). Hlášení jsem našel v Everest(Ultimate)/konfigurace/Protokoly událostí.

01.01.2013 14:15
příspěvků:5 728

Hra ti spadne okamzite, nahodne nebo treba po hodine? Pady knihoven u grafik myvaj obcas na svedomi i prehrivajici graficka karta (to dispci nevim co je).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
01.01.2013 15:21
příspěvků:11

Děje se to různě, někdy po delší době pár hodin+, někdy po pár minutách, napadlo mě že to může být teplota(hraju na Low NTB, teplota občas vyleze na 80+), nevím nebo jsem nenašel ve win žádný záznam o chybě, ten najdu jen v Everestu. Proto nevím jak postupovat. Na druhou stranu to hraju více než rok a problém se objevuje teprve posledních 14 dnů. Proto přeinstalal atd. Budu sledovat fórum, ale v každým případě díky za ochotu:

M.

01.01.2013 16:32
příspěvků:5 728

no pust si hwmonitor a mkrni se na teploty po 15min hrani (obcas staci i 5min). jde mi predevsim o teploty grafiky.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
01.01.2013 19:27
příspěvků:11

Normální provoz
CPU 66 °C
Core1 62°C
2 62°C
GPU dioda (DispIO) 50 °C
GPU dioda (MemIO) 51 °C
Hraní cca 20 min.
CPU 81 °C
C-1 80 °C
C-2 80 °C
GPU dioda (DispIO) 81 °C
GPU dioda (MemIO)82 °C

teploty jsou vysoký, ale je to normální stav, cca po 3 měsících čistím vnitřnosti, měním pastu

08.01.2013 14:18
příspěvků:13

Měl jsem podobný problém. moc vysoká teplota na GK. Přišel jsem na to když jsem zkusil pustit nějakej benchmark venku na mrazu (tam modrá smrt nepřišla). Tu pastu měníš kde? na grafice? taky se může stát že ti nedoléhá chladič na GK.

09.01.2013 16:40
příspěvků:11

pastu měním na procesoru i grafice, že by nedolejhal chladič si nemyslím.

Jinak jsem si vyrobil extra chlazení, na otvor který nasává vzduch do NTB jsem nasadil větrák v takovým tunelu, tudíž vháním do pc chladný vzduch, teplota při hraní klesla na 40-48, na procesoru se ustalila na 65, přesto se chyba vyskytuje, tudíž teplotou to není.

Nový přeinstal, systém, ovladače atd, jen jsem neinstaloval servis pack1(win7) a ejhle je po problému. nevím která aktualizace to zapříčinila tak znalý problematiky nejsem. Takže zatím jsem spokojen.

Jinak to "externí chlazení" je docela úlet cena cca 50,-Kč, to nezvládá ani chladící podložka. Vypadá sice šíleně ale funguje to je důležitý. Pokud by mel někdo zájem foto + jednoduchý popis zašlu na email.

M

10.01.2013 07:07
příspěvků:5 728

s tim tvym chlazenim to neni spatny napad, bude to urcite ucinnejsi jak podlozky, ale jak pises-musi to vypadat hrozne

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
10.01.2013 10:42
příspěvků:11

jo vypadá šíleně, ale na to že to trvalo cca 20min je to v pohodě, už pracuju na sofistikovanější verzi, pak dam třeba foto+nákres, když by byl zájem. Nemám ve zvyku vše řešit penězma, občas mě baví prostě kutit

Ps: pomalu je to OT, tak se omlouvám

10.01.2013 10:58
příspěvků:5 728

dobry, zaloz jiny tema. Ja taky muzu v praci kutit, jsme dodavatele 3d tiskaren FDM, takze kutim mozna i trosku vic jak ty

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace