Úvod > Fórum > Hardware > Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy > Pro všechny tazatele, kteří chtějí navrhnout novou sestavu nebo upgrad

Pro všechny tazatele, kteří chtějí navrhnout novou sestavu nebo upgrad

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

23.07.2013 15:49
příspěvků:868

Doufám, že se Radek nebude zlobit, ale zakládám tohle téma, aby tazatelé věděli, jak správně formulovat otázku a my se jich v každém vlákně nemuseli vyptávat dokola na to samé:

Kupuji nové PC:

1. Chcete kompletní sestavu, včetně monitoru, Windows, klávesnice, myši a repra nebo jen holou bednu? Pokud jen holou bednu, napište, jaký monitor a s jakým rozlišením používáte. Jistě uznáte, že taková GTX770 není pro 19" monitor s rozlišením 1366x768 zcela optimální volbou.

2. Chcete taktovat?

3. Sestavíte si počítač sami nebo to necháte na firmě/e-shopu? Nejraději stavím na Alfacompu, protože má velmi podařené vyhledávání a podle mého i jednodušší ovládání košíku. Alfacomp bere za sestavení počítače 890 korun, ale například u Czechcomputeru je sestavení zdarma. Já osobně budu VŽDY dávat přednost košíku Alfacompu a tazatel si pak tytéž komponenty může naházet do košíku u CZC. Můj osobní názor je ten, že Alfacomp skládá sestavy lépe a pečlivěji než CZC. Uživatel "Miras13" by mohl vyprávět, kdy si zaměstnanci nevšimli problémů s grafikou a to kupoval počítač i s operačním systémem.

Chci vylepšit (upgradeovat) svůj stávající počítač:

1. Obecně můžeme říct, že vylepšovat má smysl pouze dva až tři roky starou sestavu. Určitě se například nevyplatí kupovat nový procesor do desky se socketem 775. Pokud tato deska podporuje paměti typu DDR3, můžeme je použít i při upgradu a ušetřit tak za RAM. DDR2 a LGA775, stejně jako sockety 939, se nevyplatí křísit vůbec. Bude to chtít novou desku, procesor i paměti.

2. Totéž platí i v případě upgradu grafiky - můžete sice snít o nové grafické kartě XY, ale pokud budete mít zastaralý procesor, tak nebude mít šanci využít potenciál grafiky. Procesor za 1 500 korun asi jen obtížně "nakrmí" grafiku za 6 či 7 tisíc. Proto grafickou kartu vybírejte pečlivě, nepatrným vodítkem může být to, že cena grafické karty by se měla rovnat součtu ceny procesoru a základní desky.

3. A teď to nejdůležitější - při pokládání dotazů na upgrade pište přesné názvy stávajících komponent, abychom věděli, co lze z Vašeho současného počítače zachovat. Čili: přesný typ desky, procesoru, přesný model zdroje (wattáž opravdu nestačí), model pevného disku, případně DVD mechaniky (vypalovačky).

23.07.2013 16:46
ověřen
příspěvků:1 280

K tomuto návodu se přikláním, protože když někdo příjde a napíše např.: ahoj, mám starý PC a chtěl bych sestavit nový, poradíte ?!

tak zbytečně ztrácíme čas vypisováním výše zmíněných otázek... dockalacek zkus napsat adminovi, jestli by to nedal jako nějaký odkaz někam do webu, aby to bylo stále vidět.. (když už je v těch opravách :-D )

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
23.07.2013 16:50
příspěvků:868

Když já jsem línej:-)

04.08.2014 15:02
moderátorověřen
příspěvků:282

Moderace:

Některé příspěvky byly mimo téma, došlo k jejich přesunu do nového tématu zde: www.pcforum.cz/forum/tema/7740/

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace