Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Přerušená instalace Win 7 - ntb nenabíhá

Přerušená instalace Win 7 - ntb nenabíhá

02.09.2014 12:01
příspěvků:5

Dobrý den, mohu poprosit o pomoc prosím.

Snažil jsem se přeintalovat starý ntb. Prováděl jsem standardní reinstal z DVD, ale po naběhnutí intalátoru se zasekl na 0% asi na dvě hodiny. dal jsem přerušit instalaci, ale po restartu už ntb naběhne pouze do stavu viz screen.

Po stisknutí F2 napíše ¨entering setup ¨, ale zůstane tak na pořád a nic se neděje. Nenačítá se ani instlační DVD.

V biosu je nastavena priorita 1) cd/dvd 2) hdd. Nefunguje ani nic jiného (delete,F8,F10,F12)

Před tím v instalátoru jsem zrušil všechny oddíly a vytvořil nový a dal zformátovat.

Nevím jestli nejsem na špatném fóru, ale nevím kam se obrátit a ve středu mám odjet do německa na tři měsíce a ntb nutně potřebuji. Žádná důležitá data na disku nemám.

Kamarád mi říkal do telefou něco o bootloaderu, ale tomu moc nerozumím. Prý existují i nějaké opravné disky nebo co.

02.09.2014 12:42
ověřen
příspěvků:1 873

Pokud nezabýrají dané klávesy..

Zkusil bych nabootovat třeba hirensboot a následně otestovat alespoň ten disk, jestli to ještě rozdýchá :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
02.09.2014 12:47
příspěvků:5

Nechapu to, ale zadne cd/dvd mi nechce nabootovat jakmile je disk uvnitr. Kdyz jsem ho zkusil vyndat, tak se dostanu do biosu bez problemu. Zkusil jsem i nabootovat ten Hirens, ale jakmile tam dam disk zpet, zasekne se to po startu ve stejne fazi jako pred tim.

Muzu to zkusi jako hotplug ? nabootovat z dvd bez disku a pak ho tam soupnout ?

diky mo

02.09.2014 12:57
ověřen
příspěvků:1 873

Hmm, zkus..

Co to vůbec je za mašinku, nějak to tu nikde nevidím?

Něco co je cca 8/devět let staré?
---------

(jestli nepojedeš do Německa nakonec s tabletem :-) )

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
02.09.2014 13:09
příspěvků:5

Jojo je to stare,myslim, ze tak 7 let, ale do tedka to slapalo bez problemu. Domrvil jsem to tou reintalaci, jinak to zadne problemy nevykazovalo. Disk se toci, chtel jsem ho napojit do Pc, ale neni to sata a nevim co to je. :-)

02.09.2014 13:12
ověřen
příspěvků:1 873

Je to blbě vidět, ale ATA/IDE

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
02.09.2014 13:16
příspěvků:5

to znamena, ze do statreho kompu treba u rodicu by to melo jit, ze ?

Pokud ano, tak co s tim pak tam ?

02.09.2014 13:18
ověřen
příspěvků:1 873

(no jo zase jeden co ho mrzelo, že to doteď šlapalo bez problémů :-) )

Zkontrolovat, zformátovat a pak v nootebooku zkusit znovu nainstalovat...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
03.09.2014 03:15
příspěvků:8

Zdar, hele tohle se mi stává co chvíli a je to tím, že mechanika může být naprd :-D Hele já to dělám, že chvíli čekám a když instalace nenabíhá tak vysunu dvd a zase ho tam strčím a dám pokračovat a pak už mě to jede a občas se i stane, že okolo 50% se to zase sekne tak opakuj vysunout/vložit :-)

03.09.2014 05:29
ověřen
příspěvků:1 873

Čím víc - častěji je používána tím dříve odejde ...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
03.09.2014 17:11
příspěvků:5
lordemis | 03.09.2014 03:15

Zdar, hele tohle se mi stává co chvíli a je to tím, že mechanika může být naprd :-D Hele já to dělám, že chvíli čekám a když instalace nenabíhá tak vysunu dvd a zase ho tam strčím a dám pokračovat a pak už mě to jede a občas se i stane, že okolo 50% se to zase sekne tak opakuj vysunout/vložit :-)

ahoj, jenze tohle nevypada na mechaniku. kdyz odpojim disk, tak se mechanika chova normalne a nabootuje treba z live dvd, ale jak pripojim disk zpet opet se to sekne na tom screenu.

04.09.2014 14:46
příspěvků:8

Já jsem na tom úplně stejně jak píšeš, jenom jak jsem psal: dám instalovat a naskočí 0% a může čekat třeba den a nic se dít nebude, ale jakmile nechám dvd s instalačkou vysunout a zase zasunu dvd tak do minuty-2 to jede. Jo a občas se mi taky stalo, že i tak to nejelo, tak sem to musel zopakovat 2x-3x a vždy jsem nainstaloval.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace