Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > prenos dat mezi PC a notebookem

prenos dat mezi PC a notebookem

29.06.2016 14:31
příspěvků:91

AHoj vsem,

prosim vas o radu. Potrebuji prenest vetsi objem dat (asi 150GB) z pevneho pc na notas. Pevny pc je v siti, a notas na wifi. Prozatim pretahuji data pres Domaci sit (sdileni slozek),ale je to strasne zdlouhave. Externi disk nevedu :-( prosim o radu, jakym zpusobem rychleji prenest tento vetsi objem dat.

Dekuji.
Lenca

29.06.2016 14:36
ověřen
příspěvků:2 090

Cca 300GB jsem na domácí síti přes Wifi přetahoval asi 40 hodin. Je to moc?

Chce to trpělivost.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
29.06.2016 14:38
příspěvků:91

tak mne to prijde dost :-) ale jestli jine reseni neni, nez to pretahovat pres domaci sit pres wifi, tak se s podobnym casem budu muset asi smirit :-( Jen jsem myslela, ze v dnesni dobe existuje nejake lepsi reseni

29.06.2016 14:58
ověřen
příspěvků:2 090

Určitě existuje, např. vynechat Wifi a jet vše přes kabel. Bude to určitě o cca 50% rychlejší. Ale já jsem docela pohodlný a raději to nechám skoro dva dny běžet, než den a půl vymýšlet nějaký způsob a pak celý den nechat běžet.

Zatím přes domácí síť přetahuji docela v pohodě a když zapomenu na ten delší čas, tak jinak nemám co řešit.

Uvědom si, že nejlepší je přímé propojení "nějakým" kabelem, bezdrát je vždy o dost pomalejší.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
29.06.2016 15:11
příspěvků:91

jj to je fakt s tim kabelem..ale tam asi je potreba LAN kabel - krizeny, ze?

29.06.2016 15:28
ověřen
příspěvků:2 090

Ano, buď křížený LAN kabel nebo využij domácí síť přes router, ale s kabelovým připojením toho ntb.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
29.06.2016 16:33
ověřen
příspěvků:4 972

Křížený již netřeba, běžný UTP kabel /to je asi myšleno tím LAN kabel/.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.06.2016 17:34
příspěvků:513

Zdravím. Stačí ako bolo povedané: s káblom prepojiť pc a ntb, spraviť sieť...t.j. na jednom dať 192.168.1.1 a na druhom 192.168.1.2 a nič viac. Brána sa nastaví sama, pak dať zdieľať zložku, vypnúť ochranu heslom a skúsiť ping cez príkazový riadok...t.j. ak bude ping na druhý pc s prikazom v príkazovom riadku v štarte v programe spustiť, v ktorom stačí zadať cmd a enter a do programu ping zadať "ping 192.168.1.x", potom ak to spravi pong na druhý pc stačí len pretahovať súbory najlepšie cez Total Commander. Snáď sa to dá pochopiť. Prajem veľa šťastia.

Ps: po skončení vrátiť sieťové adresy na pôvodné hodnoty v sieťových nastaveniach IPv4.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace