Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Předělání notebooku

Předělání notebooku

08.05.2016 03:25
příspěvků:6

Dobrý večer,

řeším jistý problém. Pro svůj již starší počítač (Lenovo G580 model 20150) bych rád udělal novou kostru a kryt, přidal jinou baterii a tak dále. Napadá mě zda by nebylo možné přidat i dotykovou obrazovku, i přes to že to nikdy nebylo zamýšlené, dotykový panel aby byl ve větším rozlišení než originál a rovněž mě napadla možnost přidání jiného procesoru a externí grafické karty. Nicméně se absolutně nevyznám v noteboocích, takže bych vás poprosil o pomoc. Stačí když řeknete zda moje plánované modifikace možné jsou či nikoli. Děkuji za odpověď.

08.05.2016 09:28
ověřen
příspěvků:2 090

"Nicméně se absolutně nevyznám v noteboocích"

Kdyby ses v nich vyznal, tak takovou šílenost ani nevymyslíš. Domácí kutil a notebook nejdou dohromady.

Takže na tu šílenost rovnou zapomeň a kup si notebook, který splní Tvoje představy.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
08.05.2016 09:55
ověřen
příspěvků:4 972

Nejde to!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
13.05.2016 10:56
příspěvků:6
satam | 08.05.2016 09:28

"Nicméně se absolutně nevyznám v noteboocích"

Kdyby ses v nich vyznal, tak takovou šílenost ani nevymyslíš. Domácí kutil a notebook nejdou dohromady.

Takže na tu šílenost rovnou zapomeň a kup si notebook, který splní Tvoje představy.

Tady bych si dovolil nesouhlasit, jde to, jen si nejsem jist jestli to jde pro můj konkrétní notebook. Nevyznám se v tom co přesně musím "googlit" abych to zjistil.

13.05.2016 11:01
ověřen
příspěvků:4 972

Nejde to!

Čistě technicky je možné jenom to, že si na koleně vyrobíš notebook, to ano, ale z toho starého nepoužiješ skoro nic.Nevím kde chceš sehnat novou desku, aby ti pasovala do staré kostry, novou kostru bys možná !!! vymámil u výrobce. Jediné co použiješ jsou /možná/ RAM a HDD. A ve výsledku to bude dražší než nový stroj.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
13.05.2016 11:02
ověřen
příspěvků:2 090

"Tady bych si dovolil nesouhlasit, jde to, jen si nejsem jist jestli to jde pro můj konkrétní notebook. Nevyznám se v tom co přesně musím "googlit" abych to zjistil."

No comment!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.05.2016 20:25
příspěvků:6

Minimálně vím o tom že eGPU přidat jde. ( https://www.youtube.com/watch?v=Qs_13V2OMLI )

V podstatě mě zajímá jestli jde přidat dotykový monitor. Chápu že je to dražší a méně praktické, ale já osobně mám jistou zálibu a potěšení se v tom "vrtat", rád předělávám a modifikuji věci.

13.05.2016 20:25
příspěvků:6

Vím že vás to neuvěřitelně otravuje, sorry ale zvědavost je svině :-D

13.05.2016 22:44
příspěvků:513

A ako si to predstavuješ ako niekto kto sa v tom nevyzná? Že to pozliepaš izolepou? Bude to vyzerať obludne a za ďalšie malá chybička a vyskratuje ti celú dosku a môžeš to rovno hodiť do koša. Si radšej kúp za pár korún tablet a budeš tam mať jak dotykovú obrazovku, tak aj viacej ram a ak dokúpiš otg kábel tak môžeš tam mať aj externý disk vyrobený s adaptérom zo starého ntb.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
14.05.2016 00:42
příspěvků:6

Noták lidi, jste nudný tady... Si vážně myslíte že je tak těžký vyrobit vlastní case když na to mám stroje, materiál a čas? Nikdo není kreativní dneska, každej by jen kupovat udělaný věci... Ach jo...

14.05.2016 06:16
ověřen
příspěvků:4 972

Aby tam šel připojit dotykáč, musela by to podporovat základní deska a tato to skoro jistě neumí.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.05.2016 09:57
ověřen
příspěvků:2 090
brackford | 14.05.2016 00:42

Noták lidi, jste nudný tady... Si vážně myslíte že je tak těžký vyrobit vlastní case když na to mám stroje, materiál a čas? Nikdo není kreativní dneska, každej by jen kupovat udělaný věci... Ach jo...

Jestli se Ti zdá, že když jsme normální, tak to znamená nudný, tak budeš muset někam, kde jsou lidi stejně trhlý jako Ty. Tady takové nenajdeš.

Kutilství je krásné, sám jsem bastlíř, ale taková hovadina by mě nenapadla. Nechceš si taky náhodou upravit stejným způsobem mobil??

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace