Úvod > Fórum > Hardware > Pokazená základná doska

Pokazená základná doska

23.11.2015 18:44
příspěvků:4

Zdravím,

Mám problém, pred týždňom sa mi zrazu vypol počítač keď bol v zástrčke a a bol komplet nabitý. Odniesol som ho na reklamáciu. Po týždni mi oznámili, že je pokazená základná doska a touchpad z dôvodu, že sa tam dostala tekutina a chcú odomňa 250€ aby to opravili. Je to podla Vás normálne alebo sa ma snažia oklamať ? Neviem ako by sa mi do NT dostala voda..párkrát sa mi stalo, že sa mi z pohára trocha kvaplo na povrch ale nič sa nestalo ani sa nemalo ako..A ten touchpad som mal trocha poškrábaný tak podla mňa to nejak spojili aby mi to nemuseli zadarmo opraviť

23.11.2015 19:04
ověřen
příspěvků:2 090

Promiň, ale co chceš slyšet?? Že v servisu jsou mrchy a snaží se Tě podvést? Nebo že se snažíš podvést ty je, protože asi nějaká ta tekutina se do notebooku (ne PC) dostala a ani sis toho nevšiml?

Pokud jsi si jistý na 100%, nech si udělat na stav notebooku znalecký posudek na (ne)vniknutí tekutiny, ten pochopitelně zaplatíš a když se potvrdí že notebook je "čistý", můžeš pak náklady po servisu vymáhat.

Jestli jsi ho reklamoval a nebudeš souhlasit s placenou opravou NESMÍ po tobě servis chtít žádné peníze při jeho vracení (např. za diagnostiku, demontáž apod.)

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.11.2015 19:10
příspěvků:4

Mňa by zaujímal Váš názor či je fakt možné aby sa cez touchpad alebo klávesnicu dostala voda do NT a spôsobila pokazenie celej tej základnej dosky..

23.11.2015 19:13
ověřen
příspěvků:2 090

Pochopitelně, že ano, notebook není vodotěsný.

Z tvé reakce je navíc zřejmé, že voda nebyla jen na povrchu, ale i na klávesnici a touchpadu.

Takže je mi líto, ale pro mě je to jasné.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.11.2015 19:21
příspěvků:4

niekolko krát predtým bola na touchpade, na klávesnici trocha asi tiež ale vtedy keď sa vypol bola len na tej ploche vedla touchpadu

23.11.2015 19:28
ověřen
příspěvků:2 090

Pochop, že ta voda v notebooku způsobuje korozi a ten noťas pak odejde v okamžiku, kdy to zrovna nejmíň čekáš a je naprosto suchý. A jestli šla přes touchpad, tak opravdu není co řešit.

Takže když to shrnu, musíš jen popřemýšlet, jestli dáš 250,-€ za opravu nebo si troufneš na desku za 1/3 té ceny z e-baye a opravíš svépomocí nebo koupíš jiný stroj.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
24.11.2015 23:33
příspěvků:4

A neni to prehnané 250€ za dosku keď komplet NT stál 550 ? oplatí sa mi to vobec ? NT má rok a dáta niesu nenahradatitelné

24.11.2015 23:49
ověřen
příspěvků:2 090

"nebo si troufneš na desku za 1/3 té ceny z e-baye a opravíš svépomocí"

Jinak si uvědom, že ntb je jen skříň, displej, HDD, DVD/CD mechanika, baterie a PRÁVĚ TA ZÁKLADNÍ DESKA! Z tohoto pohledu to zase tak předražené není.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace