Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Poblém se základní deskou

Poblém se základní deskou

05.11.2011 17:31
příspěvků:2

Dobrý den,

zakoupil jsem přes internetový inzerát základní desku HP MCP7A nForce730i. Tato byla prodávána bez záruky s tím, že je netestovaná. Nyní zkouším sestavit celou PC sestavu, ale počítač nefunguje. Přesto je zvláštní, že když stisknu tlačítko power, rozsvítí se led power a asi na vteřinu led hdd, pokud je připojený. Chlazení procesoru ani větrák zdroje se však nerozběhnou. Proto se chci zeptat, jestli je deska opravdu nefunkční nebo je problém v něčem jiném, popřípadě jak jinak desku vyzkoušet, jestli je opravdu nefunkční. Níže uvádím komponenty, které jsem ke stavbě použil. Všechny komponenty kromě desky by měly být jinak funkční.

ZD HP MCP7A nForce730i
Procesor Intel Core duo E4500
2 x RAM A-data DDRII/800 1GHZ
Zdroj EMKO JS-300 P4

05.11.2011 17:35
příspěvků:5 728

kdyz nekdo napise ze je netestovana a tudiz bez zaruky tak v 99% je testovana a nefunguje

zkusit vyresetovat bios. ostatni dily jsou funkcni?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
05.11.2011 17:51
příspěvků:2

No já si to taky myslím, že ta deska asi nebude funkční, ale zaráží mě to, že svítí ta power LED. Ostatní díly by měly být funkční, nemám otestovaný procesor s chlazením, ale i tak by se měl alespoň větrák zdroje rozjet ne? Reset biosu proveden, nic se nezměnilo

05.11.2011 18:19
příspěvků:5 728

power led sviti vzdy to tam nemusi byt ani procesor. Vydava to nejaky pipani nebo ticho? To co pises tak muze byt prave chyba jak cpu, tak zakladni desky. Jeste schvalne zkus vytahnout jednu ramku a pak druhou na stridacku.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace