|<<2>>|

Pentium D &amp;amp; Xeon

27.06.2011 19:33
příspěvků:8

Asi tak, jako uvedl „radeksima“. Je hodně velký rozdíl mezi pamětí DDR - 2 a 3 ? 1333 a 1600? Koukal jsem, že je zase delší časování. Nebo je to jen marketink bublina. Jinak asi DDR3 na maximální frekvenci co deska zvládne.

Sestava: CPU více jak 3 GHz a hlavně chipset - Intel, ale v těch nových chipset sadách se už nevyznám. Vím, že sady 915, 925, 945 a pod. byly pro video výborné. Jsou ty nové sady podobného založení?

Deska by měla být velkého rozměru, nechci mATX. Bez grafiky (tu mám, ale teď si nevzpomenu jakou, jen že je PCIe), případně může být i bez zvukovky, ale s WireWire, pokud by byl průchozí názor na dočasné použití toho procesoru Pentium D (775) než bych koupil jiný...., asi zůstat na patici 775 by byl krok nazpět, ale je tam zase velký výběr CPU, tak nevím. Na i7 a pod. stejně nemám šušně.

Operační systém wokna xp pro. x86, takže hodně jader stejně systém neumí. Sedmičky jsem jen zkusil, ale moc mne to nenadchlo a zamrzávaly mi.

Zdroj mám Fortron 550W, velká rezerva (ale už mi také vyhořel, musel jsem ho reklamovat).

Také jsem pročítal další příspěvky na PC pro video střih, ale to nejde srovnávat. Každý má svůj specifický dotaz a tak snad, když se dostáváme trochu mimo hlavní název dotazu, nebude rozšíření příspěvku na závadu.

27.06.2011 20:12
příspěvků:5 728

dobre.

co pouzivas za program pro strih videa? ono ani tak nejde o to jak podporuje win xp vic jader-to se hodi pri soubeznem spusteni vice aplikaci, ale jestli konkretni aplikace podporuje vic jader-coz je podstatnejsi.

jinak jses si jistej ze vyzadujes vic ghz? muzu te ujistit ze dnesni 2jadrovy procesor o taktu 2,4ghz je vykonejsi jak 3,2ghz procesor stary 5 let. treba toto http://www.softcom.cz/produkt/intel-core-i3-2100t-processor3m-cache-250-ghz-lga-1155-35w/?flist=1 muze byt vic jak 2x vykonejsi jak to co mas. jestli chces intel platformu do 5000 tak to pujde, ale horko tezko.

jestli jsi mel problem s amd starym 5 let, neznamena ze ten problem bude furt-technologie se inovuji a vsichni se snazi mit co nejmin much-napis konkretni aplikaci

jestli chces intel

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
29.06.2011 19:07
příspěvků:8

Zdravím a děkuji Vám za názory.

Tuto diskusi už uzavřeme neboť „ze starého uděláme zase staré“ a abychom dodrželi hierarchii fóra, tak otevírám nový dotaz ohledně názoru na patici CPU 775 pod názvem „Může ještě procesor s paticí 775 něco nabídnout?“. Tak pod tímto názvem v sekci „Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy“ zakládám nový dotaz a tam ho také hledejte..

Ještě jednou děkuji a na novém vlákně, dobrý den.

|<<2>>|
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace