Úvod > Fórum > Hardware > Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy > PC Zostava nová zostava AMD Zen vs nová zostava Intel core I7-7700k

PC Zostava nová zostava AMD Zen vs nová zostava Intel core I7-7700k

07.03.2017 10:25
příspěvků:1

Zdravím vás pánove , potreboval by som od vás pomoc.

Nakoľko sa nevyznám až tak dobre do pc zostáv čo s čím by dobre ladilo, rychlost , kvalita atd.. Rád by som sa obrátil na vás skúsenejších.

Pôjde o komplet novú hernú nadupanú zostavu do CCA 1500 eur.

Zainvestovať chcem do Matičnej dosky s DDR4kou , poriadného procesoru a Ramiek , ostatnok mám ... potrebujem len vymeniť staré čreva, pretože mám Socket AM2 :-D dvojjádro, 4GB DDR2 (800mhz).

Čo sa týka Grafiky tak mám 750 TI 2 GB , 256 bit tú by som chcel nechať a neskôr ju dokúpiť alebo ? V podstate hrajem Heroes of the Storm , Wow na offiku a tak isto by som mal záujem aj o tie novšie tituly ako odreagovačku ako je Mafia, Titanfall , BF, Call of Duty.

Takže do čoho ísť a do čoho neísť a prečo ? Cena je do 1500 eur a zamerať sa na MAtičnú dosku , Procesor , Ramky (Ak to bude nutné tak aj Grafickú kartu.)

Ďakujem vám vopred za vaše odpovede.

08.03.2017 11:21
příspěvků:757

I když je dotaz dlouhý, vyznívá to celé dost zmatečně. Starou sestavu bych pustil do světa a postavil to od základu nový.

Ono dávat k i7 starou ne moc výkonnou grafiku je dost nesmysl. CPU se bude flákat a grafika nebude stíhat.

Na hry bych přemýšlel o i5-7600k + grafiku GTX 1060 / RX 480. Ono stále platí, že na hry je lepší mít čtyři výkonná jádra na co nejvyšší frekvenci než 16 slabých jader.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace