PC zamrzává při různých činnostech

28.02.2016 21:52
ověřen
příspěvků:202

i po výměně HDD furt to samé

28.02.2016 22:16
ověřen
příspěvků:2 090

Asi už nezbývá nic jiného, než vada MB.....

Ještě bych otestoval RAM (GoldMemory), jestli test projde, pak už jedině MB.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.02.2016 22:21
ověřen
příspěvků:202

nabootuju ještě jednou memtest a nechám ho běžet déle minule jsem to nechal ani ne hodinu.

28.02.2016 22:32
ověřen
příspěvků:2 090

GoldMemory je lepší. A nech ho proběhnout aspoň 3x dokola!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
29.02.2016 17:28
ověřen
příspěvků:202

nechal jsem memtest 4 hodiny a v pohodě. podezřívám ještě zdroj ..

29.02.2016 18:04
ověřen
příspěvků:202

našel jsem i video uplně s totožným problémem https://www.youtube.com/watch?v=KmJFVgOg34E

06.03.2016 19:46
ověřen
příspěvků:202

jak se pozná zdroj? mám doma multimetr tak bych mohl něco změřit.

07.03.2016 07:36
ověřen
příspěvků:4 972

Zdroj doma nezměříš, ne že by to nešlo, ale zdroj je třeba měřit v zátěži.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.03.2016 08:47
ověřen
příspěvků:2 090

Takže změříš, protože v PC je v zátěži. Ovšem musíš mít nějaký přístroj a vědět, jak nato. Jsi schopný si poradit? Nebo se ptej dál, poradíme.

Ale hodnoty, které potřebuješ změřit, najdeš i bez "měřáku" v BIOSu, v sekci PC health. Takže napiš, cos tam našel a zkusíme pokračovat.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
07.03.2016 09:04
ověřen
příspěvků:4 972

Pane kolego, to bych se rád nechal poučit. Např.

1/ kde najdu měříci body v PC ?

2/ jak změřím několik větví souběžně, abych poznal že když se jedna /třeba napájení GK/ zatíží na max., zda na druhé neklesne výrazně napětí ?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.03.2016 09:23
ověřen
příspěvků:2 090

Ad 1: Měřicí body jsou v podstatě výstupy ze zdroje (o ničem jiném řeč nebyla), a ty není problém změřit

Ad 2: Samozřejmě spolehlivě pomocí dvou (a více) měřáků. Ale při troše zručnosti lze rychle (přehmátnout) i jedním měřákem

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
07.03.2016 09:39
ověřen
příspěvků:4 972

Ad1/ Ale já ten zdroj mám připojený k PC a PC běží, protože zdroj musí být zatížen a nemám tedy k výstupům zdroje přístup. Nějaké přehmatávání je ale nesmysl. :-) A také by bylo dobré to zatížení v průběhu měření měnit, např. zvýšeným výkonem GK

Představme si modelovou situaci.

Jak víme, pak zdroje mají tepelné a proudové ochrany. Ty proudové jsou něco jako pojistka nebo jistič v bytě. Čas od času se stane, že jistič dimenzován na 16A je unavený a začne vypadávat už při 12A.

Stejně podobně může být vadná proudová ochrana ve zdroji. Pak se stává, že při větší zátěži se zdroj vypne, PC se restartuje anebo vypne také.

Tohle je v běžných podmínkách s multimetrem z Tesca neměřitelné.

A k těm měřicím bodům. Jak tady změřím protékající proud? Viz. obrázek.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.03.2016 12:07
ověřen
příspěvků:2 090

To je o ničem. Já mám u multimetru měřicí hroty, takže si na otevřeném PC píchnu na jakýkoli drát v konektoru ze zdroje do desky. Nevidím v tom problém.

To ostatní už je "vyšší dívčí" a nemá cenu se tím zabývat. A na co potřebuješ honem měřit proud mi také není jasné.

Soustřeďme se na rady tazateli a ne na "voloviny"!!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
07.03.2016 15:06
ověřen
příspěvků:4 972

To není volovina ale fakta. Ano je to vyšší dívčí a proto jem mu napsal, že to doma měřit nejde!!!

Tu poznámku o proudu jsem přehlédl. :-) Ono i když tam tam naměřím požadovaných třeba 12V, vůbec to neznamená, že zdroj je plně funkční.

Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.

P.S. Pokud bych měřil zdroj, pak bych použil i osciloskop, který mi odhalí i nepatrné zvlnění.

Něco málo je i na webu. Našel jsem následující http://bartacek.eu/index.php/pocitace/hardware/66-testovani-atx-zdroju a doporučuji přečíst i závěr:

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.03.2016 18:40
ověřen
příspěvků:202

takže co mám udělat ? nějak jsem se ztratil v té vaši diskuzi

07.03.2016 18:43
ověřen
příspěvků:4 972

Jak jsem psal, dle mého názoru to změřit nejde, ale kolegu asi něco napadlo, tak počkej až se ozve.

//Ale hodnoty, které potřebuješ změřit, najdeš i bez "měřáku" v BIOSu, v sekci PC health. Takže napiš, cos tam našel a zkusíme pokračovat.

//

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.03.2016 18:48
ověřen
příspěvků:202

1

07.03.2016 18:49
ověřen
příspěvků:202

2 nevím jestli to k nečemu pomůže ale dám to tady

07.03.2016 19:08
ověřen
příspěvků:4 972

Zdroj bude nejspíš dobrý. Pokud je fakt nový HDD, pak mne napadá jenom nějaká chyba na desce, ale jak ji odhalit nevím.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.03.2016 19:13
ověřen
příspěvků:202

děje se to asi takhle , zapnu počítač, někdy se stane že se to sekne už ve winu . Restartnu ho potom už to jede do konce dne v pohodě. teď druhá část ta už je o něco horší a to při hraní her. Zapnu hru ( Counter Strike ) hraju cca 2 min - zasek , resetnu pc - hraju zase chvíli asi 15 - 20 min ( zasek ) reset a pak se to třeba už nestane. A při hraní jiné hry ( League of Legends ) se mi to nestalo ani jednou a to třeba při 5 h hraní . Zajimavé

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace