Úvod > Fórum > Hardware > PC vyhazuje pojistky a nestartuje s dvema RAM moduly

PC vyhazuje pojistky a nestartuje s dvema RAM moduly

20.12.2016 10:21
příspěvků:5

Zdravim,

potreboval bych poradit s problemem nove poskladaneho PC.

mobo: asus pro gaming B150M
RAM: Kingstone Fury 2x 4GB
Processor: i5-6500 (chladic v baleni)
Zdroj: Zalman ZM700-TX 700W
Graficka karta: Parlit 1050-ti 4GB
Monitor iiyama 21,5" via HDMI
SSD + HDD + ASUS DvD
Midi tower Zalman Z1

vcera jsem koupil vetsinu komponent (krome HDD) na alze a po slozeni PC se roztocily vsechny vetraky, rozsviti se diody apod., predni panel je pro power, reset apod. zapojeny ok vcetne speakeru, AAFP (HD AUDIO) atd. + oba vetraky skrine, vetrak zdroje (i podsviceni) i procesoru a grafiky taky jede (jestli nejsem slepy, tahle Parlit karta nema nikde pripojku na PCI-E kabel). 20+4 pin i ten pro druhej pro desku (8) je zapojen ok.

moduly RAM jsem dal do DIMM A2 B2 dle navodu a pripojil monitor.

Ted k problemu: kdyz mam zapojeno vse vyse uvedene, tak mi nenajede nic na monotiru(nedostanu se ani do BIOSu), navic mi mi na el. okruhu v obyvaku, kde jede jen TV a modem, vyhodi obcas zapnuti zadniho POWER pro zdroj, pojistky. Jen pro info, monitor testovan pri zapojeni jak do integrovane graficke karty tak do Partlitu 1050ti.

Zkousel jsem vse preskladat, zkontrolovat spravne vlozeni vsech komponent a zdrojovych kabelu a nic. Zkousel jsem i odpojit par komponent (grafiku, DVD...) a taky nic. Ale kdyz odpojim a vyndam jednu RAMku, tak se do BIOSu dostanu, ale jakmile dam do slotu DIMM B2 druhou RAM, tak zase na monitoru tma plus caste vypadavani pojistek. Uz to zapinat nechci, i kdyz ma tenhle zdroj dvoji zabezpeceni, tak si nechci odpalit desku. Do slotu DIMM A2 jsem daval obe RAMky samostane a obe takhle funguji, takze pamet se zda byt pri pouziti jednoho slotu ok, protoze se do BIOSu (teda pokud nevyleti pojistky :-) ) dostanu.

Na druhem okruhu (jistict 16A v kuchyni, obyvak bohuzel nemam na skrini oznaceny, jakej je tam typ) to pojistky nevyhazuje, ale problem pri instalaci 2 RAM naraz s tim, ze se nedostanu ani do BIOSu, pretrvava. Takze mam podezreni na zdroj nebo desku ? Nemate s tim prosim nekdo zkusenosti ?

Diky,
Craabe

20.12.2016 11:43
příspěvků:11

Můžeš ještě zkusit udělat CLEAR CMOS vytažením baterie.

http://www.servispckupka.cz/ovladani_biosu.php#clear_cmos

Ale nejlepší by bylo zkusit jiný zdroj.

20.12.2016 12:01
ověřen
příspěvků:4 972

Zdroj nutně být vadný nemusí. Ty zdroje dávají při startu pojistkám celkem záběr a unavený nebo poddimenzovaný jistič vypadne. Dle normy mají být zásuvky jištěny na 16A.

To bych nejprve zkontroloval a teprve pak se zabýval zdrojem.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.12.2016 12:50
ověřen
příspěvků:2 090

Ty RAMky jsi zkoušel obě v obou slotech? Pochopitelně každou zvlášť. Jak se PC choval?

A podle Memory Support Listu jsou ty RAMky s Tvou deskou kompatibilní? Jaký je to vůbec typ RAMek?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
20.12.2016 13:06
příspěvků:5

Diky za reakce. RAMky jsou DD4, do desky jsou v pohode. Zdroj sem jeste parkrat testoval v te kuchyni a tam mi to ani jednou pojistky nevyhodilo, jen se mi 2x stalo, ze se zapne, po 3 vterinach se vypne, provede se autorestart a pak se do BIOSu dostanu. Ale to je treba tim, ze tam dam obe RAM. (EDIT: do BIOSu se ale nedostanu se dvema RAMkama naraz nikdy).

Dle ostatnich diskusi na webu je mozne, ze proste jistic neni uplne ok, uz mi parkrat vyletely pojistky kdyz mam zapnute PC, TV, nabijecky na telefon a jeste do tho zapojim vysavac :-)

Co se tyce RAM, tak mam podezreni na nejakej zohlej pin pod processorem primo na mobo (pastu navic jsem tam nedaval, u tohohle typu procesoru to neni treba) :-( Jak pisu vyse, RAM mi samostane ve slotu DIMM A2 funguji, oba dva kusy, ve slotu DIMM B2 ne (a tam se samostatne ani dle navodu nedavaji). Jsou ten 3 varianty, A2, A2+B2, a ALL DIMM pro 4 kusy.

Je tedy mozne, ze jsem chybne vlozil procesor a zohnul si pri manipulaci pin (rozhodne to nevylucuju).

edit: Kingston 8GB KIT DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series

20.12.2016 13:09
příspěvků:5
idefix80 | 20.12.2016 11:43

Můžeš ještě zkusit udělat CLEAR CMOS vytažením baterie.

http://www.servispckupka.cz/ovladani_biosu.php#clear_cmos

Ale nejlepší by bylo zkusit jiný zdroj.

Jop, to jsem zkousel, na 30+ vterin. Pro rozjeti obou RAM to nepomaha.

Jinak co se tyce jineho zdroje, tak mam doma jen starsi 450W a to asi na tenhle set stacit nebude a letet pro Seasonix po vylouceni vsech variant se mi nechce :-)

20.12.2016 13:12
příspěvků:5
bluespirit | 20.12.2016 12:01

Zdroj nutně být vadný nemusí. Ty zdroje dávají při startu pojistkám celkem záběr a unavený nebo poddimenzovaný jistič vypadne. Dle normy mají být zásuvky jištěny na 16A.

To bych nejprve zkontroloval a teprve pak se zabýval zdrojem.

Diky, ale jak to mam "vyzkouset" v domacich podminkach? Nejsem bohuzel elektrikar :-)

20.12.2016 13:18
ověřen
příspěvků:4 972

Na to abys zjistil jaký je tam jistič být elektrikář nemusíš.Je to tam napsané, stejně i na pojistce. Ale není obvyklé /není to ale vyloučeno/ aby v bytě byl pokoj a kuchyň jištěn samostatně. V kuchyni ti to jde, tak víš kde je chyba.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.12.2016 13:41
příspěvků:5

Jo, to jsem se snazil napsat vyse, ze v kuchyni mam 16A pojistky a pro obyvak to nevim, protoze ma sice vlastni jistic, ale je bez popisku. Tzn. na 100 procent je to vlastni okruh a hlavni jistic pro byt (ten je na chodbe) drzi, protoze vypadava jen ten okruh v obyvaku. Ted jsem to presunul do obyvaku (zase jede TV, sviti svetlo apod.) a jak tam mam jen jednu RAMku, tak mi to na 3 pokusy ani neprobliklo svetlo, ani nevyhodilo pojistky. Kdyz jsou tam 2, tak problem.

Tal jsem si zapnul v kuchyni zarivku a stejne mi pri zapnuti PC problikla, i kdyz je to na jinem okruhu a urcite neni ok, aby takhle PC pri zapnuti vyvolal v byte paseku s elektrinou (chapu, ze kdyz zapnu na jednu zasuvku PC, vysavac, TV a dalsi 2 nabijecky, ze to vydrzet nemusi, ale tohle je na zasuvce, kde bezne bez problemu pouzivam rychlovarnou konvici 1500W a krome te zarivky tam nic jineho neni, bo jsem vyhodil i lednicku... Porad to ale neresi problem s druhou RAMkou :-(

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace