Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > PC - 40 tisíc a více bez OS a monitoru

[VYŘEŠENO] PC - 40 tisíc a více bez OS a monitoru

Dotaz vyřešen reakcí: 17.03.2016 08:38

15.03.2016 07:29
příspěvků:14

Zdravím, skládám pro kámoše kompa, jde čistě o bednu asi i bez taktování(nemá s tím zkušenosti).

Můj nástřel je skylake i7, fury radeonka od sapphire, 16gb paměti, fractal bedna + plus zbytek komponentů.

Zde je seznam co jsem na hrubo vybral: http://www.czc.cz/f7hqnrneemg22be6s4i3dd5e0a/seznam

Mohl by mi někdo sem hodit nějaký vlastní nástřel? Nejsem si jistej jaký zdroj k té grafice a chladič k procáku.

Cena se může klidně vyhoupnout ještě víc, má na to až 50k připravených.

Předem děkuji za odpovědi, kdyžtak ještě mohu doplnit nějaké informace pokud bude potřeba. Koukal jsem okolo a všichni dávají 970 a lepší desku k 6700k... pro počítač situovaný pro hry mi přijde raden fury a netaktovaný procesor lepší. Nechám si poradit.

15.03.2016 08:40
ověřen
příspěvků:2 090

Jednak není napsán účel využití PC a jednak PC za 40k jen bedna je pro normálního konzumenta i na hraní nových her bohapustý snobismus a vyhazování peněz.

Tady

http://www.servispckupka.cz/doporucene_sestavy.php

máš velmi rozumně sestavená PC pro různá použití v různých cenových relacích.

Jinak každý rozumný a šikovný tvůrce sestav Ti na Tebou navržené sestavě změnou komponentů ušetří pěkných pár tisíc při zachování výkonu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.03.2016 08:48
příspěvků:14

Děkuji že jsi napsal, to že je to herní PC je tam napsáno úplně na konci a uznávám že to není v nadpisu.

Jinak k PC za 40 a více mám stejný názor, jde o to že kamarád chce co nejlepší železo a chce aby to vydrželo nějaký čas. Je mi jasné že tam jdou udělat úpravy, díky kterým by cena spadla, proto píšu o radu. Jak jsem psal byl to můj hrubý nástřel, jeho podmínkou byla Fury Sapphire, Fractal bedna a Skylake... zbytek jsem se chtěl dozvědět odsud....

15.03.2016 08:59
ověřen
příspěvků:2 090

Omlouvám se za přehlédnutí účelu PC.

K sestavě se Ti fundovaně spíš než já vyjádří faustzwei až se tu objeví.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.03.2016 09:11
příspěvků:14

Dobře, počkám na něj...

16.03.2016 07:23
příspěvků:14

Sestavu a seznam jsem upravil asi na konečnou verzi, nechal jsem si poradit i kolem, ale stejně bych chtěl vědět názor jak to vidíte vy.

Mrkněte se na to a řekněte co je tam za chybu, popř. přímo jaké komponenty bych měl vyměnit za jaké. http://www.czc.cz/f7hqnrneemg22be6s4i3dd5e0a/seznam

Popřípadě bych i uvítal jakou desku, kdybych se rozhodl tam dát procesor bez "k", tam trochu netušim...

Předem dík

16.03.2016 08:50
příspěvků:513

Ahoj. Zostava dobrá až na chladenie. Ide o to, že narastajúcim taktom na tebou vybraným procesorom vzniká v okolí socketu náramne teplo, ktoré ohrieva teplo bedne. Pričom daným chladičom by si vyriešil chladenie procesoru ale nie v okolí dosky a najmä nie v bedni. Už sa mi to zdá byť otrepaná pesnička, keď každému radím uzavreté vodné sety. Dôvod je taký, že väčšina kvalitnejších dosiek, vďaka správe určitých módov dokáže podtaktovať procesor napr. na 800Mhz, čím sa zníži ako teplota procesoru tak zároveň aj v bedni. Pričom na druhej strane pri vyššom takte sa zvýši regulácia chladiča a tým aj väčšie odsávanie tepla z bedne. Takto by si iba výril prach a teplo v bedni a zároveň mal nedostačujúce chladenie, keďže je to ťažká matematika a strašne veľa premenných spraviť správne chladenie. Najlepšie by bolo dať rovnaké chladiče na rovnakú reguláciu ako na odvod tak aj na prívod.

Ps: Vodný set sa aj ľahšie čistí, keďže netreba rozoberať chladič na sockete, stačí iba dať dole vetrák z radiátora, ktorý prejdeš len vysávačom.

ps2: Prikladám foto môjho chladenia pre predtavu ako to celé vyzerá.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
16.03.2016 09:00
příspěvků:513

Prípadne ešte zmeniť zdroj na nejaký seasonic, ktorý je tiež rovnako kvalitný a výjde o 800 korún lacnejšie a ešte zmeniť tú zbytočne nadhodnotenú bednu, najlepšie s oddelenými sekciami.

Napr. niečo takéto:
http://www.czc.cz/153751,179545/kody

Samozrejme oddelená sekcia zdroju a diskov od dosky atd... Zbytočne sa to nehreje navzájom a samozrejme dostačujúce chladenie. Na zdroji a na bedni ušetrené skoro 2000kč, ktoré sa dajú investovať do vodného setu.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
16.03.2016 10:39
příspěvků:14

Poradim se s kámošem jak je to s nim a vodním chlazením. Osobně se toho bojím, ty hrůzostrašné články o vodních chlazeních mě odradily. Nicméně bednu měl jako nutnost že chce fractal, také mu navrhnu změnu na tuto, líbí se mi že je to oddělené a co jsem koukal po vodním chlazení tak asi se mi líbí tento set:

http://www.czc.cz/coolermaster-nepton-240/163120/produkt

Zdroj určitě také změním na seasonic

Proberu to s ním a ještě sem napíšu kdyžtak, kdyby byl problém.

Díky za rady faustzwei

16.03.2016 13:45
příspěvků:513

Tak sú na to trošku zlé recencie, pretože ľudia majú väčšinou lacné dosky, ktoré nemajú reguláciu pumpy a točia to na max. Potom to žblkoce a občas sa to samé vypne atď. Ja to mám na 50% manuálne a na vetráku 400/3000 Rpm a v pohode chladím na 29-31 stupňov a v zaťaží max 42 a to mám bez taktu i5 6600K. Skôr by som do budúcna vybral z týchto dvoch setov a z nich ten drahší, i keď nieje na sklade zatiaľ tak väčšina na youtube ak si pozrieš tak dáva túto dosť podarenú sériu.

http://www.czc.cz/168325,184500/kody

Ps: I keď v popisoch nie je uvedené, či podporujú aj sockety 1151, tak podľa stránky výrobcu áno. Czc nech si spraví poriadok v tom a nech aktualizuje popisy podľa nových updateov :-P.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
16.03.2016 14:25
příspěvků:14

Na ten dražší jsem koukal i mi přijde lepší, podle recenzí super, ale na czc tam udávají 37 dba hlučnost, což je strašně moc podle mě.. máš s tím jiné zkušenosti ?

16.03.2016 15:50
příspěvků:513

Ahoj. 37db je na maxe, čo neznamená, že musíš mať reguláciu na max otáčkach. Ja mám tento https://youtu.be/ThsuBvPkGcca a ten má skoro okolo 40db a je to taká malá turbína. Ale stačí ak ho točím iba na 400-600Rpm a chladí na 30 stupňov, čo je priam fantázia :-D a nie je počuť, skoro vôbec :-).

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
16.03.2016 20:13
příspěvků:14

Ahoj,dobře dobře, ale tu regulaci půjde nastavit nebo je k tomu ještě něco potřeba dokoupit. Jinak jsem pokecal s kámošem a finální sestava je tedy toto: http://www.czc.cz/7rudri1d70hfnansvcm7ii25u3/seznam

Tak prosím hodit poslední kontrolu a já mu dám zelenou... jinak jsem mu ještě radil ať si tam dá Arctic Cooling MX-2 Thermal Compound pastu. To by mělo asi být vše...

17.03.2016 07:37
příspěvků:513

Ahoj. Normálne by si to mal mať v správe dosky. Prípadne doska to má aj v biose. Teda aspoň moja Msi áno. A ku vodnému by si mal mať nejakú pastu už danú, čiže či nebude zbytočné vyhadzovať peniaze. A ešte odporúčam pre istotu pozrieť návody ako montovať vodné na čip, pretože majú dosť vôľu v doťahu a ľuďom sa stáva že ho pretlačili cez dosku, prípadne niekde viac dotiahli a niekde menej a potom nie každé jadro malo rovnakú teplotu.

Ps: Zostava by mala byť v pohode. Ešte ak ťa smiem poprosiť, tak či by si to s kamošom potom nejako nezrecenzoval, aby sme aj my vedeli, či sa podarilo zložiť správne atď...

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
17.03.2016 08:38
příspěvků:14

četl jsem, že ten corsair vodník má nějaký soft, kterým se ovládají otáčky apod. tak uvidíme. Celý pc si chce kámoš nechat složit u CZC, tak snad bude všechno ok.

Až mu to dojde a ozkouší to na novém Total waru, tak sem postnu nějakou recenzi jak to běží atd.

Moc díky za pomoc a značím VYŘEŠENO :-)

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace