Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > PC se zapína ažpo pěti pokusech

PC se zapína ažpo pěti pokusech

17.02.2016 06:59
příspěvků:1

Ahoj,nedavno jsem si koupil novy počítač a kamarad mi ho složil,ale je tu jeden problem,při zapínaní nechce naběhnout system,jenom slyšim jak počíétač vrčí ale na obrazovce nic neni,pak se počítač vypne a zas uděla to samý,a takhle se dokola vypína a zapína aasi tak 5x dokud se konečně normalně nezapne.

Zkoušel jsem davat o 100W silnější zdroj,ovšem taky nepomohlo,i RAMky jsem zkoušel měnit.opravdu nevim co s tim,byl by někdo tak hodny a poradil mi rposim

17.02.2016 07:43
ověřen
příspěvků:4 972

Osobně bych to celé rozebral a složil na stole, zda to bude zlobit stejně.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
17.02.2016 11:02
příspěvků:513

Ahoj. Prípadne skúsiť odznova zapojiť ovládanie zapnutia/vypnutia alebo reset (total káble z predneho panelu) na dosku. Možno je len špatný kontakt :-) a ešte odpojiť a znova zapojiť napájanie jak pre procesor, tak aj pre matičnú dosku. A nezabudnúť to zatlačiť z citom, až kým to nezapadne a necvakne ten kolík. :-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
17.02.2016 11:07
ověřen
příspěvků:4 972

Také bych zkontroloval distanční sloupky pod deskou, mají-li tam být.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
17.02.2016 11:09
příspěvků:513

Presne, môže to byť aj nesprávnym uzemnením. Ešteže ťa máme :-). To je najväčší základ pri stavbe pc :-).

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
17.02.2016 11:16
ověřen
příspěvků:4 972

Ono nejde ani tak o uzemnění, jako o zkrat. Pokud se nějaký sloupek vynechá, pak se deska může prohýbat a spoji dotýkat bedny. Ten zkrat nemusí být trvalý, ale stačí že se roztočí větrák, bedna se zachvěje a je tam zkrat, což v tom lepším případě vyvolá třeba ten restart. V horším případě se zničí deska, nebo nějaká karta.

Proto já v takových případech to raději složím na stole a pak je hned vidět kde je problém a také se to lépe hledá, než v bedně, kam je špatný přístup.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace