Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > PC se neustále vypíná

PC se neustále vypíná

06.08.2011 20:07
příspěvků:1

Ahoj,

mám asi takový kuriozní problém, jelikož nikdo neví co s tím. Předevčírem mi z ničeho nic zhasl PC. Od té doby PC se neudrží zapnutý déle než půl minuty. Nejprve jsem myslel, že to je vadný zdroj, který mi mimochodem vyhodil pojistky pár minut po tom prvním zhasnutí PC. Stalo se to zrovna, jak jsem vypojil a zapojil drát do zdroje. Pro zkoušku jsem si půjčil jiný zdroj, ale PC se furt vypíná i s tím druhým. Mezitím jsem zkoušel vypojit grafiku, ramku, cdromku, všelijak jsem přepojoval celý PC, abych zjistil, jestli to nedělá nějaký komponent, ale marně. PC furt vypíná do 30 sekund. Většinou stihne naskočit bios, vyskočí chyba že nebyl nalezen hardisk a zhasne. Pro upřesnění, nevypíná se v určitém bodě, ale jenom do tohoto časového limitu.

Pokud jsem napsal nějaký blábol, stačí říct a vysvětlím, už nevím jak to pořádně sepsat.

Děkuji za pomoc.

jestli vám to pomůže, tu je moje sestava:

Základní deska: MSI P965 Platinum

Procesor: CPU Intel Core 2 Duo E6600, 2.4 GHz

Ram: 2x1 GB DDR2
Grafická karta: Ati HD5850
Zdroj: Seasonic Energy Knight SS-500ET

06.08.2011 21:18
příspěvků:1 920

Zkus jiný disk, možno je vadný, taky jsem měl teď problém že mi disk shazoval PC přepětím. Nebo zkus disk jen vypojit (nech ho ve skříni) a zapnout PC, najet do biosu a zkusit jestli vydrží zapnutý déle jak 30 sekund. Potom je to deska.

07.08.2011 07:27
příspěvků:5 728

asi jsis tim NEKVALITNIM zdrojem odpalil tvou kvalitni desku jinak jak pise wojta-jedine me napada disk zes odpalil, tak zkus z neho vytahnout napajeci a sata kabel jestli jsi to zkousel, tak to bude z 90% vadna deska

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.08.2011 10:33
ověřen
příspěvků:430

Seasonic že je nekvalitní? To potom nevim co je u tebe kvalitní

little_wolf
07.08.2011 10:42
příspěvků:1 920

radeksima, asi jsi hodně pil, že? Seasonic je zdroj který je nejčastěji kupován a přidáván k sestavám. Je to hodně kvalitní zdroj.

07.08.2011 11:30
příspěvků:5 728

to jsem zvyraznil proto ze napsal ze mu to vyhodilo pojistky. ne ze ta znacka je shit... pokud jste si nevsimli tak jsem nepsal ze ma nekvalotni znacku, ale nekvalitni zdroj. to ze je to kvalitni znacka zarucuje ze nemaj zadny zmetky?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace