Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > PC na obyčejné věci a "normální" hraní

PC na obyčejné věci a "normální" hraní

26.01.2012 19:58
příspěvků:3

Dobrý den,

Už nějaký ten pátek mám stejnou sestavu a je nejvyšší čas ji obměnit. Čirou náhodou jsem si nedávno pořídil 22" monitor a vzhledem k tomu, že bych chtěl využít jeho rozlišení, tak už moje dosavadní sestava nebyla dostačující, abych na ní dělal vše, co chci. Například hry na rozlišení 1920x1080 nejely plynule a měly málo FPS.

Má dosavadní sestava byla:

Seasonic SS-400ET-T3 400W (necelý rok starý vyměněn za zdroj, který odešel)

ASUS M2N-E (legacy motherboard se socketem AM2)

AMD ATHLON 64 2x 3600+ (2,1 GHz? duo core)

ASUS ENGT440 (1GB. Nedávno levně pořízená za velmi výhodnou cenu úplně nová)

2x Western Digital SATA II 320GB HDD (Plně funkční bez jakýchkoliv zjevných známek opotřebení)

2x DDR2 1GB Kingstone RAM (Číslo přesně nevím, ale až tak na něm nezáleží)

Pro moji budoucí sestavu bych chtěl nechat

GK, Zdroj, Disky (O kterých si myslím, že budou dostačující jak jsem si zatím četl)

chtěl bych koupit

Intel core i5 -2500K (quadcore, otevřený násobič. Nehodlám v brzké době taktovat)

2x4GB RAM s největší pravděpodobností dvě tyto:

http://www.alza.cz/kingston-4gb-ddr3-1333mhz-cl9-d149199.htm

A jako poslední tento motherboard, který osobně ve mě vyvolává nejvíc otázek a proto bych se chtěl zeptat,

jestli je to vůbec dobrá volba nebo dostačující:

http://www.alza.cz/msi-h61m-p21-b3-d235739.htm

Celkově bych po této sestavě chtěl, aby rozjela Hry středně vysoké detaily na rozlišení 1920x1080 (Assassin's Creed revelations, Mass Effect 2, Deus Ex Human Revolution). Jinak většinu MMO, ale jak jsem slyšel, tak s tím Intely problémy nemají. (Star Wars The old Republic, League of Legends) Dopředu děkuji za případné rady a doporučení a hlavně se ptám jaký je váš názor na Motherboard, Jestli zdroj bude dostačující, případně připomínky ohledně nekompatibility.

27.01.2012 07:16
příspěvků:5 728

tu grafiku co mas (gt440), neni moc na hrani-patri mezi low endy.

Desku bych osobne zvolil jinou-jen 2 sloty na ramky (to je malo), pcie 16x je tam jen jeden (chtelo by to aspon dva). pcie 1x tam jsou tri(to uz staci, ale muze se stat ze si dokoupis kartu na pcie 4x a budes namazanej).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
27.01.2012 07:36
příspěvků:3

Vím, že grafika není nic moc, ale na to co jsem řekl stačí a víc zatím nepotřebuji. S těma PCI-E 16x sloty nevím no. Nehodlám si nikdy v budoucnu pořizovat víc grafických karet popř připojení na více monitorů. A co se vůbec zapojuje do pci-e 4x slotů? Přece tam není dobrý přenos

27.01.2012 10:17
příspěvků:5 728

to mas pravdu, ze je zarizeni pro pcie 8x a 4x relativne malo. Ale absence PCI muze nekomu vadit. na druhou stranu desky stoji do 1500, tak to zas takova investice v budoucnu neni, pokud se rozhodnes napr. pro vic ram, ci jine zarizeni.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
27.01.2012 11:07
příspěvků:3

Dobrá, ptám se, abych to věděl. Když by bylo možné dát příkladem například jiný vhodný motherboard, tak bych byl rád.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace