Úvod > Fórum > Hardware > Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy > PC(bedna) pro 3ds max do 15tis

PC(bedna) pro 3ds max do 15tis

28.04.2014 22:17
příspěvků:3

Ahoj,

chtěl bych pomoci při sestavení pc( jenom bedny), které by bylo určeno hlavně pro modelování v 3ds maxu a renderování ve vray. Jsou to interiéry a exteriéry.

Občas bych si zahrál i nějaké hry, ale to není priorita :-D

Cenově do 15tis.

Nemám v plánu taktovat, to by špatně dopadlo.

Monitor mám LED 22 palců.
Bez OS.
Děkuji moc za každou odpověď.

29.04.2014 07:56
příspěvků:5 728

Budeš renderovat v cudě nebo opencl? Máš s tímto nějaké zkušenosti? Rychlost renderu by měla být jak u nvidie tak amd podobná. Za 15000 něco půjde, ale nečekej zázraky....

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
29.04.2014 11:50
příspěvků:3

Já vím, žádné zázraky nečekám. Jenom bych chtěl poradit, jaké komponenty budou nejlepší. Nevím jestli investovat do grafické karty nebo jenom do procesoru a ramek.

S tím co píšeš zkušenosti nemám, ale rád se přiučím. Kamarád mi něco o Opencl říkal, že by bylo nejlepší to renderovat přes garfiku, ale jak říkám, nemám s tím zkušenosti a nevím jak nato. Díky za reakci

03.05.2014 08:50
příspěvků:43
eltuto | 28.04.2014 22:17

Ahoj,

chtěl bych pomoci při sestavení pc( jenom bedny), které by bylo určeno hlavně pro modelování v 3ds maxu a renderování ve vray. Jsou to interiéry a exteriéry.

Občas bych si zahrál i nějaké hry, ale to není priorita :-D

Cenově do 15tis.

Nemám v plánu taktovat, to by špatně dopadlo.

Monitor mám LED 22 palců.
Bez OS.
Děkuji moc za každou odpověď.

Ahoj,

ja osobne uprednostňujem rendrovanie vizualizácií interiérov a exteriérov cez processor. Tak mám lepší prehľad o čase rendrovania a viem, že výsledok bude pri finálnych rendroch krásne ostrý a detailný. Rendrovanie cez GPU má výhodu, že človek od začiatku vidí ako sa mu obrázok pred očami postupne vykresľuje, avšak nemá predstavu o tom ako dlho rendrovanie potrvá a či sa vôbec dočká obrázku tak ostrého ako pri rendrovaní s CPU. To nieje len môj názor ale aj názory ďalších architektov zaoberajúcich sa touto tématikou.

Ďalším faktorom je, že rendrovanie cez CPU je "lacnejšie". Faktom je, že večšina MAXákov si kupujú počítače s procesorom intel i7 pretože tie rendrujú najrýchlejšie. Ale ak je niekto finančne obmedzený tak by som mu odporúčal procesor od AMD FX-8320. Je za polovičnú cenu a s výkonom pri rendrovaní veľmi nezaostáva. Pri rendrovaní s CPU tento procesor znamená najlepší pomer cena/výkon. Tento procesor s matičnou doskou výjde na cca 5500Kč.

Ak chce niekto rendrovať detailné interiéry cez GPU potrebuje výkonnú grafickú kartu. A nie jednu. Čo PC potrebuje aby CPU či GPU úspešne a rýchle rendrovalo je dostatok pamäte. Ja mám zatiaľ 8GB RAM a nestačí mi to. Chystám upgrade na 16GB. Grafické karty používajú svoju vlastnú pamäť a aby zvládli načítať scény s ktorými ja pracujem tak by som potreboval aspoň 3x grafickú kartu s 3GB pameťou čo by znamenalo investíciu aspoň 18000Kč.

Največšou výhodou GPU rendrovania je okamžitý náhľad obrázku a jeho progresívne vykresľovanie a okamžité zobrazovanie zmien v projekte.

Avšak nový VRay 3.0 ponúka možnosť progresívneho rendrovania pomocou CPU mimo VRay RT.

https://www.youtube.com/watch?v=usXiMBqQ5Fc

Navyše takéto progresívne rendrovanie podporuje všetky vlastnosti ktoré VRay RT nepodporuje:

http://help.chaosgroup.com/vray/help/rt100/unsupported_features.htm

Takže ja osobne po týchto zmenách strácam záujem o nákladné rendrovanie cez GPU. VRay RT využívam len na nastavenie osvetlenia a dolaďovanie materiálov a na to vystačí aj moja grafická karta s 1GB RAM.

Moje odporúčanie je procesor FX-8320 ktorý ponúkne 8x3.5GHz, 16GB RAM a grafickú kartu s aspoň 2GB pamäte napr AMD R9 270. To by sa do danej cenovej kategórie vošlo.

Eventuelne uvažujem o predaji svojej mašiny:

AMD 1055t taktovaný na 6x3,5GHz
8GB RAM
HD 6870 1GB
Ak by ťa to zaujalo môžeme sa dohodnúť

03.05.2014 15:24
příspěvků:3

Perfektní, děkuji za vyčerpávající odpověď.

Zatím jsem hledal po různých fórech a už mám pomale sestavu. Bude to sice asi 16tis, ale myslím, že na nějakou chvilku bude vystaráno.

DESKA - gigabyte-ga-b85m-d3h-intel-b85
PROCESOR - intel-xeon-e3-1230v3
ZDROJ - seasonic-s12g-550-550w
DISK - samsung-ssd-840-evo-120gb-basic

RAM - a-data-xpg-v1-0-8gb-2x4gb-ddr3-1600

GK - sapphire-r7-260x-2gb-gddr5-oc_2

Ram časem kdyžtak dokoupím, proto volím desku se čtyřma slotama. Disk mi bude zatím stačit ssd, pak dokoupím normální 1TB.

03.05.2014 16:02
příspěvků:5 728

Procesor rozhodně dobrá volba.

Grafika, jestli má být na renderování, tak bych pořídil 280x, cca půl roku staré (se zárukou obvykle 30 měsíců ještě) koupíš už za 4500, nové stojí cca 7000. Většinou se ty 280x použivali k těžení bitcoinů, díky zvednuté dificulty a hodně nízké ceně bitcoinu se to nevyplatí těžit těmato grafikama, takže se prodávájí. díky vysoké nabídce a zároveň nižší poptávce klesá cena :-)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace