Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Paměť v Dual-Channel Modu příčinou modrých obrazovek

Paměť v Dual-Channel Modu příčinou modrých obrazovek

03.11.2011 20:35
příspěvků:3

Dobrý večer.

Mám základní desku ASUS P5QD Turbo a procesor Intel Core 2Quad Q9505.Operační systém Windows XP SP3.

Paměti používám Kingston dle doporučení ASUSu.V poslední době se s PC nedá pracovat pro časté obrazovky

"smrti" /modré/.Většinou je v hlášení o chybě některý s ovladačů.Pojal jsem podezření na paměti.Zkusil jsem

je otestovat programem "Windows memory diagnostic".Nahlášeno hodně chyb,to platilo pro paměti v Duál Channel

módu.Pokud jsem použil jednu pamět´/kteroukoliv z dvou které používám/v Single Channel módu byl test bez

chyb a také se nevyskytuje žádné selhání s modrou obrazovkou.

Má někdo s tímto zkušenosti? Nechtěl bych se pamětí v Duál Chanel módu vzdát.

Dík za radu.

04.11.2011 13:13
příspěvků:5 728

zkus upgrade biosu. Zaclo to delat z niceho nic, nebo po pridani pameti? Nehrabal jsi se v biosu?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
05.11.2011 10:31
příspěvků:3

BIOS je poslední verze.Pro nastavování položek v BIOSu nebyl důvod.Vyměnil jsem pouze procesor 2-jádro za 4-jádro.

Pak nastaly problémy s modrou obrazovkou a těmi stejnými pamětmi,které s 2-jádrem pracovaly v Duál Channel módu

bezchybně.V BIOSu je v nastavování kolem pamětí samé "AUTO" tak proč bych to nastavoval.At´si to nastaví BIOS.

Nebo se mýlím,nevím.Poraďte.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace