Úvod > Fórum > Ostatní > Padání PC

[VYŘEŠENO] Padání PC

Dotaz vyřešen reakcí: 13.12.2016 15:13

11.12.2016 12:19
příspěvků:5

Mám problém se svým PC. Trvá to už týden. Po zapnutí asi 5-30 min funguje normálně,ale najednou se sekne na monitoru se objeví barevné svislé pruhy ( pokaždé jiná barvá)nebo jen zčerná. Počítač i přesto pořád běží a pokud volám s někým třeba na Skypu tak pořád mě slyší a naopak. Děje se to i s minimálním zatížením. Teplota komponentu je 30 stupňů a grafické karty je někdy až 60.Poté musím počítač restartovat a někdy i vypojit z elektřiny.

11.12.2016 13:10
příspěvků:2

Zdarec,

podívej se na ventilátor grafiky, pokud to není pasivní chlazení. Vyfoukat opatrně, nepřetočit proudem vzduchu vetilátor a pokud je v PC nepořádek, vysát s pomocí štětce. Pokud je vše OK, je grafika asi před koncem života. Pokud je to integrovaná grafika asi deska...Alex

13.12.2016 13:43
příspěvků:5

Pořád se to nezměnilo. Jen jsem zjistil že to už dělá jen s zatížením a čím je to větší tak tím rychleji se to stane.

13.12.2016 14:32
ověřen
příspěvků:2 090

No, a jakou máš grafiku? Pokud dedikovanou, změní se něco, když ji vyndáš a použiješ integrovanou?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.12.2016 14:40
příspěvků:5

Grafickou kartu mám AMD Radeon R9 200 Series.

13.12.2016 14:41
ověřen
příspěvků:2 090

To je jen poloviční odpověď. Kde je druhá půlka??

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.12.2016 14:45
příspěvků:5

Omlouvám se ale nejsem takový odborník, nemůžu ji vyměnit poněvadž nevím jak.

13.12.2016 14:47
ověřen
příspěvků:2 090

Nemusíš měnit, stačí pro začátek, když mi sem napíšeš, co máš za základní desku a jaký máš CPU.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.12.2016 15:01
ověřen
příspěvků:2 090

Ten CPU má integrovanou grafiku. Takže vyndej tu Radeonku a kabel od monitoru zasuň přímo do základní desky. Pak zapni PC a sleduj, jak se bude chovat. Když pojede bez problémů, je ta Radeonka v čudu.

A pamatuj: Ta Radeonka musí na to zkoušení ven, nestačí jen odpojit kabel k monitoru, a integrovaná grafika obvykle zdaleka nedosahuje parametrů té dedikované (Radeonky), takže nečekej nějaké extra výkony. Jde jen o vyzkoušení, zda zmizí Tebou popsaná závada.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.12.2016 15:13
příspěvků:5

Bylo to tou Radeonkou. Takže bude stačit když ji vyměním za novou ?

13.12.2016 15:16
ověřen
příspěvků:2 090

Mně určitě. Jestli Tobě, to musíš posoudit sám.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace